Reklama

Brawa dla strażaków-ochotników z Buszkowic! Uratowali trójkę tonących [ZDJĘCIA]


Dzięki trzeźwości umysłu i natychmiastowej reakcji strażacy-ochotnicy z Buszkowic (gmina Żurawica) trzem osobom, topiącym się w Sanie, uratowali życie. Brawo!


Strażacy z OSP w Buszkowicach dzisiaj, 19 czerwca br., wyjechali w teren z zupełnie innym zamiarem. Mieli otóż zidentyfikować potencjalne stanowiska występowania barszczu Sosnowskiego. Podczas działań prowadzonych na terenie plaży w Buszkowicach zauważyli po drugiej stronie rzeki San trzy osoby, znajdujące się w wodzie, które potrzebowały natychmiastowej pomocy – dwójkę nastolatków oraz mężczyznę, który próbował im udzielić pomocy. Z późniejszych ustaleń wynikło, że jeden z nastolatków uległ podtopieniu…

„(…) Niezwłocznie przystąpiliśmy do działań ratunkowych, podejmując z wody wszystkie trzy osoby i transportując je na bezpieczny brzeg. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Szczęśliwie, żadna z osób nie odniosła poważnych obrażeń” – napisali na swoim profilu na Facebooku.

Reklama

Zaapelowali przy okazji o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Nawet pozornie bezpieczne sytuacje mogą w bardzo krótkim czasie przerodzić się w realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Pod ich apelem podpisujemy się obiema rękami, gratulując skutecznej akcji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/06/2025 20:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama