Dzięki trzeźwości umysłu i natychmiastowej reakcji strażacy-ochotnicy z Buszkowic (gmina Żurawica) trzem osobom, topiącym się w Sanie, uratowali życie. Brawo!
Strażacy z OSP w Buszkowicach dzisiaj, 19 czerwca br., wyjechali w teren z zupełnie innym zamiarem. Mieli otóż zidentyfikować potencjalne stanowiska występowania barszczu Sosnowskiego. Podczas działań prowadzonych na terenie plaży w Buszkowicach zauważyli po drugiej stronie rzeki San trzy osoby, znajdujące się w wodzie, które potrzebowały natychmiastowej pomocy – dwójkę nastolatków oraz mężczyznę, który próbował im udzielić pomocy. Z późniejszych ustaleń wynikło, że jeden z nastolatków uległ podtopieniu…
„(…) Niezwłocznie przystąpiliśmy do działań ratunkowych, podejmując z wody wszystkie trzy osoby i transportując je na bezpieczny brzeg. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Szczęśliwie, żadna z osób nie odniosła poważnych obrażeń” – napisali na swoim profilu na Facebooku.
Zaapelowali przy okazji o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Nawet pozornie bezpieczne sytuacje mogą w bardzo krótkim czasie przerodzić się w realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Pod ich apelem podpisujemy się obiema rękami, gratulując skutecznej akcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze