Budowa mostu, łączącego Krzywczę z Chyrzyną, to największa inwestycja ujęta w tegorocznym budżecie powiatu przemyskiego. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w maju, a termin ich zakończenia to 31 października br.
Dochody budżetu ustalono na 38 mln 46 tys. zł, a wydatki na 39 mln 256 tys. zł. Deficyt pokryty będzie z długoterminowego kredytu bankowego. Najwięcej, bo 2 mln 560 tys. zł powiat wyda na budowę mostu na Sanie, łączącego Chyrzynę z Krzywczą. Jest to od dawna wyczekiwana inwestycja, którą uda się zrealizować przy wsparciu z projektu Trasy Rowerowe Polski Wschodniej. Plan zakładał budowę jedynie kładki pieszo-rowerowej, ale dzięki wkładowi starostwa uda się wykonać most o nośności 40 ton, po którym będą mogły poruszać się samochody i maszyny rolnicze. To znacznie ułatwi życie mieszkańcom wiosek położonych po obu stronach rzeki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super wiadomość!Matka sukcesu jest tylko jedna ;D
Serdeczne podziękowanie dla Osoby, która to załatwiła.
most ułątwi życie mieszkańcom chyrzyny i kupnej, natomiast najwiecej na tym stracą Chołowice i Mielnów - ruch znacznie się zwiększy i na tej wąskiej drodze już będzie niebezpiecznie wyjść na rower czy na spacer...:(
a w Chyrzynie ruch się nie zwiększy...???
Super wiadomość!Matka sukcesu jest tylko jedna ;D
Serdeczne podziękowanie dla Osoby, która to załatwiła.
most ułątwi życie mieszkańcom chyrzyny i kupnej, natomiast najwiecej na tym stracą Chołowice i Mielnów - ruch znacznie się zwiększy i na tej wąskiej drodze już będzie niebezpiecznie wyjść na rower czy na spacer...:(