Reklama

Budowa mostu w Krzywczy ma ruszyć w maju

16/02/2015 22:30

Budowa mostu, łączącego Krzywczę z Chyrzyną, to największa inwestycja ujęta w tegorocznym budżecie powiatu przemyskiego. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w maju, a termin ich zakończenia to 31 października br.

Dochody budżetu ustalono na 38 mln 46 tys. zł, a wydatki na 39 mln 256 tys. zł. Deficyt pokryty będzie z długoterminowego kredytu bankowego. Najwięcej, bo 2 mln 560 tys. zł powiat wyda na budowę mostu na Sanie, łączącego Chyrzynę z Krzywczą. Jest to od dawna wyczekiwana inwestycja, którą uda się zrealizować przy wsparciu z projektu Trasy Rowerowe Polski Wschodniej. Plan zakładał budowę jedynie kładki pieszo-rowerowej, ale dzięki wkładowi starostwa uda się wykonać most o nośności 40 ton, po którym będą mogły poruszać się samochody i maszyny rolnicze. To znacznie ułatwi życie mieszkańcom wiosek położonych po obu stronach rzeki.

Czasu jest mało

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Snakescatcher - niezalogowany 2015-02-18 11:28:52

    Super wiadomość!Matka sukcesu jest tylko jedna ;D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Warszawiak - niezalogowany 2015-02-22 09:00:52

    Serdeczne podziękowanie dla Osoby, która to załatwiła.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Januszek - niezalogowany 2015-03-02 21:07:35

    most ułątwi życie mieszkańcom chyrzyny i kupnej, natomiast najwiecej na tym stracą Chołowice i Mielnów - ruch znacznie się zwiększy i na tej wąskiej drodze już będzie niebezpiecznie wyjść na rower czy na spacer...:( 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości