Reklama

Budowa pierwszego gminnego żłobka wystartowała


Wielu podkarpackim gminom udało się pozyskać dofinansowanie na budowę bądź rozbudowę żłobków. Po takie wsparcie sięgnął też dubiecki samorząd. Dzięki pozyskanym funduszom uda się stworzyć miejsce przyjazne maluchom, co pozwoli im na aktywizację zawodową rodziców. Prace już ruszyły.


Pierwszy gminny żłobek w Dubiecku zostanie dobudowany do budynku miejscowej szkoły podstawowej. Ma zapewnić opiekę 29 maluchom do lat 3. Gmina zapowiedziała, że obiekt będzie gotowy na początku przyszłego roku. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pełni wyłonione w przetargu Biuro Obsługi Inwestycyjnej w Przemyślu sp. z o.o., a wykonawcą całości prac jest firma Alpaline Invest.

Inwestycja obejmuje nie tylko rozbudowę budynku szkoły o segment żłobka, ale też przebudowę strefy wejścia poprzez likwidację zewnętrznych schodów, pochylni dla osób niepełnosprawnych i zewnętrznego tarasu. Nowa strefa wejścia (tzw. hall wejściowy) ma być wspólna i dla szkoły podstawowej, i dla żłobka i umożliwiać funkcjonalne połączenie poziomu wejścia pozbawionego barier architektonicznych oraz parteru szkoły schodami i podnośnikiem pionowym. Tzw. dobudówka, w której ulokowany ma być żłobek, będzie budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym o powierzchni użytkowej 396 m kw.

Reklama

Oprócz oddziałów żłobkowych pomieści też pomieszczenia administracyjno-socjalne, gospodarcze i techniczne, blok żywieniowy i pomieszczenia wspólne. Wykonawca zobowiązany jest[paywall] zapewnić możliwość bezpośredniego wyjścia z sal żłobkowych na teren przyległy do żłobka, wyposażony w urządzenia do zabawy i niedostępny dla osób postronnych.

W dokumentach przetargowych umieszczona została też informacja, że w żłobku nie będzie prowadzona działalność gastronomiczna w pełnym zakresie, co oznacza, że żywienie dzieci odbywać się będzie w formie cateringu, a więc gotowych posiłków dostarczanych do placówki.

Reklama

Inwestycja realizowana jest dzięki dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy w wysokości 1 mln 990 tys. 67,84 zł i wkładowi własnemu gminy w wysokości 713 tys. 589,99 zł. Całkowity jej koszt wyniesie 2 mln 703 tys. 657,83 zł.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/07/2025 12:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama