Reklama

Budowa stadionu stoi od wielu miesięcy. Czy gmina nie straci dofinansowania? [WIZUALIZACJA]

16/10/2017 16:57

Choć przebudowa stadionu w Starym Dzikowie powinna się zakończyć w październiku br., od wielu miesięcy na placu budowy nic się nie dzieje. Spór między wykonawcą a gminą będzie miał swój finał w sądzie. Czy gmina nie straci dofinansowania?

Projekt przewidywał przebudowę boiska piłkarskiego oraz bieżni prostej. Korzystać z nich mają uczniowie miejscowej szkoły podczas lekcji wychowania fizycznego oraz podczas zajęć pozalekcyjnych, a także piłkarze miejscowego klubu sportowego.

Umowa z wykonawcą została podpisana 30 sierpnia 2016 r. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy obejmował m.in. drenaż i odwodnienie płyty boiska i miał zostać zakończony do 30 listopada 2016 r. Pozostały zakres robót miał wyznaczony termin na 30 października 2017 r.

Reklama

 Gmina nie dogadała się z wykonawcą

– Roboty wykonane[paywall] przez wykonawcę w ramach pierwszego etapu zostały wykonane po terminie określonym w harmonogramie, a w szczególności niezgodnie z opracowaną dokumentacją techniczną i umową, co potwierdzone zostało zleconą przez gminę ekspertyzą budowlaną – mówi Bogusław Gilarski, zastępca wójta gminy Stary Dzików.

Chodzi m.in. wbudowanie niewłaściwej geowłókniny, jej braki na części boiska oraz niewłaściwe wypoziomowanie warstwy filtracyjnej z piasku.

Reklama

Zastępca wójta tłumaczy, że gmina podjęła wiele bezskutecznych prób i próśb do wykonawcy o usunięcie stwierdzonych usterek. Ponieważ były one bezskuteczne, gmina wypowiedziała umowę. Spór będzie miał swój finał w sądzie.

Zadanie to jest współfinasowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, dlatego pojawiła się obawa, że dotacja zostanie cofnięta. B. Gilarski zapewnia, że tak się nie stanie. Jeszcze w tym miesiącu zostanie wszczęte nowe postępowanie przetargowe, a gmina wystąpiła do ministerstwa o wydłużenie terminu realizacji przedmiotowej inwestycji do dnia 30 listopada 2018 r. – Taka też data zakończenia inwestycji zostanie określona w umowie z nowym wykonawcą wyłonionym w drodze postępowania przetargowego – podsumowuje zastępca wójta.


fot.Paweł Bugira
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama