Reklama

Budowali maszyny pływające

19/04/2017 12:30

Ponad setka uczniów szkół podstawowych z regionu zebrała się w jarosławskim „mechaniku”, by z dowolnego materiału stworzyć jednostki pływające. Warunek był jeden. Wszystkie modele miały się składać z brył geometrycznych. W ten sposób organizatorzy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących popularyzują matematykę.

Opowiadał o nich Marek Hołowacz, nauczyciel matematyki, a Mariusz Skupień zajmujący się przygotowaniem zawodowym pokazał stworzone i zaprogramowane przez uczniów roboty.

Wśród uczestników młodszej grupy najlepszym konstruktorem pływających maszyn okazał się Kamil Bondyra, uczeń trzeciej klasy Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Przeworsku. Drugie miejsce przypadło Milenie Kuźma drugoklasistce ze Szkoły Podstawowej w Kidałowicach, a trzecie Oskarowi Mazur, uczniowi trzeciej klasy ze Szkoły Podstawowej  w Pełkiniach. Gabriela Jędruch, uczennica szóstej klasy ze Szkoły Podstawowej w Chłopicach była najlepsza w starszej grupie. Tuż za nią znalazła się Karolina Danicka również szóstoklasistka ze Szkoły Podstawowej Nr 7  w Jarosławiu. Trzeci był Dominik Kostka ze Szkoły Podstawowej  w Świętoniowej. Wyróżniono uczniów ze szkół w Jarosławiu, Tuczempach, Dębowie, Gorzycach, Rozborzu Długim, Rokietnicy, Rudzie Różanieckiej i Wierzbnej.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama