Aż 2,5 mln zł będzie kosztować chodnik, który powstanie na drodze krajowej nr 77 między Żurawicą a Orłami. Prace już się rozpoczęły.
Inwestycja zakłada budowę dwóch odcinków o długości 1,3 km każdy. W sumie powstanie więc 2,6 km chodnika. Zadanie realizowane jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. To oznacza, że wykonawca sam musiał wykonać projekt, a następnie go zrealizować. Przetarg wygrała firma Matbud z Boguchwały. – Wartość robót wynosi 2,5 mln zł. Tak wysoka kwota obejmuje projekt i wykonanie chodnika – mówi Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie.
Zadanie jest realizowane z rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.tak się zastanawiam dla kogo ten chodnik budują w szczerym polu, gdzie brak zabudowań mieszkańców tych gmin?? Forsa walnięta w błoto.
W życiu nie widziałem tam pieszego. prędzej czy później zarośnie trawą, ale przynajmniej ktoś będzie zarobiony:)
To może lepiej by było ścieżkę rowerową????
Chodniki powinny byc w kazdej wsi (miejscowosci) wzdłuż dróg, by bezpiecznie przechodzili ludzie. Jak bedzie chodnik to ludzie będą chodzic, jak nie było to nikt nie szedł drogą bo strach - samochody pędzą po 100 na godz.
Bardzo fajna inwestycja. Jestem z Żurawicy i już nie mogę się doczekać nowego kierunku spacerów.
moim zdaniem pomysł na ten chodnik jest średni, ale przynajmniej się coś dzieje, a nie jak w Ostrowie na przykład. niektóre drogi są naprawdę nie przejezdne. no ale mamy pecha bo to nie są drogi koło domu Pana Wójta i radnego zrobione w ostatnim czasie.
jak będzie chodnik to będą na nim ludzie , jak od wielu lat nie jeżdżę tam rowerem i nie biegam bo jest bardzo niebezpiecznie samochody jadą bardzo szybko i jest ciasno na drodze
Jeszcze oby byl prosty ... Narazie to krawezniki fale dunaju ehh
tak się zastanawiam dla kogo ten chodnik budują w szczerym polu, gdzie brak zabudowań mieszkańców tych gmin?? Forsa walnięta w błoto.
W życiu nie widziałem tam pieszego. prędzej czy później zarośnie trawą, ale przynajmniej ktoś będzie zarobiony:)
To może lepiej by było ścieżkę rowerową????