Reklama

Budynek PKP już w posiadaniu miasta

18/12/2016 11:00

8 grudnia został zakupiony budynek dawnej świetlicy PKP przy ul. Lubomirskich, który prawdopodobnie zostanie zagospodarowany na mieszkania komunalne.

Podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Przeworska Leszek Kisiel zaznaczył, że zaczęto już opracowywać dokumentację techniczną wspomnianego budynku. Wyraził nadzieję, że[paywall] w przyszłym roku będzie możliwość aplikowania do programu, który da możliwość przebudowania go i wykorzystania na lokale mieszkalne.

Miasto nabyło dwie działki od PKP, właśnie na jednej z nich znajduje się budynek dawnej świetlicy. Koszt nabycia prawa do użytkowania wieczystego działek to 201 tys. 270 zł. – Zlecone zostały prace projektowe na potrzeby adaptacyjne. Nabór wniosków u marszałka na realizację zadania przewidziany jest w trzecim kwartale  2017 roku – poinformował  zastępca burmistrza Wojciech Superson.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami, przymierzając się do zakupu tego obiektu, burmistrz zapowiadał, że w przyszłości w tym budynku może powstać ok. 12 mieszkań komunalnych. 
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    witek - niezalogowany 2016-12-20 23:33:13

    W latach 1958-1961 był organizowany w tej świetlicy Mikołaj, pamiętam też fajne dyskoteki w latach 1970-1975. Byłem wtedy "na naukach" w Krakowie i z sympatią bawiłem się tam ze swoją przesympatyczną dziewczyną Elą K.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama