Rada, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok, jednogłośnie przyjęła decyzję w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Przeworskiego.
Pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie oraz Komisji Rewizyjnej pozwoliły radnym na wyrażenie jednego, wspólnego stanowiska podczas VI sesji rady powiatu[paywall], która odbyła się 12 czerwca. Budżet jednogłośnie zatwierdzono. - Dziękuję radzie za decyzję, tym bardziej że praktycznie w połowie składu ta rada jest nową radą i osoby, które są dziś radnymi, nie miały wpływu na realizację budżetu w ubiegłym roku. Także traktuję to jako decyzję mobilizującą do dalszej pracy i współpracy. To nie jest tylko absolutorium dla zarządu, ale dla wszystkich pracowników starostwa powiatowego i jednostek podległych, bo wszyscy realizują ten budżet i dzięki temu, że jest to robione z głową i oszczędnie, mogliśmy dotrwać w ubiegłym roku do końca bez długów, z praktycznie trzymilionową nadwyżką budżetową i wejść w ten nowy rok spokojni, z perspektywą na dalszy rozwój powiatu - powiedział starosta powiatu przeworskiego Zbigniew Kiszka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze