Burmistrz Jarosławia spotkał się w ubiegły czwartek (5 bm.) z przedsiębiorcami z hali targowej, by przypomnieć im o ograniczonym ruchu w obrębie Rynku. W spotkaniu uczestniczył komendant straży miejskiej oraz naczelnik wydziału dróg. Było ono kontynuacją miejskich działań zmierzających do wymuszenia na kierowcach przestrzegania przepisów drogowych obowiązujących w obrębie Rynku i parku kulturowego.
Mówiono też o ewentualnych zmianach w organizacji ruchu oraz wprowadzeniu dodatkowych miejsc parkingowych. W. Paluch chciał poznać zdanie ludzi, którzy muszą na Rynek wjechać, by dostarczyć towar do straganów w hali targowej oraz znajdujących się w pobliżu sklepów.Burmistrz zapewniał, że chodzi mu o rozwiązania dogodne dla handlujących i klientów, ale przypomniał, że należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących zakazów. Rynek objęty jest strefą ograniczonego postoju. W wielu miejscach nie można się zatrzymywać. Postój przed halą targową jest możliwy tylko na czas rozładunku towaru,
Podobny apel, tyle że skierowany do wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców, służby miejskie wystosowały już wcześniej. Przypominały, że parkowanie w obrębie jarosławskiego Rynku jest ograniczone, a lekceważący obwiązujące zasady będą karani. Apel ten był efektem zachowań kierowców. Spora ich grupa wyszła bowiem z założenia, że po wyborach można więcej i parkuje, gdzie popadnie, zapychając cały Rynek.
– Przypominamy, że na Rynku obowiązuje strefa ograniczonego postoju oraz miejsca objęte znakami zakazu zatrzymywania się. Informują o tym tablice umieszczone między innymi przy wjazdach na Rynek, od strony ulic Opolskiej, Przemyskiej i Świętojańskiej. Można się zatrzymywać tylko w wyznaczonych do tego miejscach – napominały służby miejskie. Obok ratusza można natomiast korzystać z płatnych miejsc parkingowych. Natomiast wzdłuż ul. Opolskiej, Spytka, Sobieskiego, Bronisława Fili i na Małym Rynku można zaparkować bezpłatnie.

fot.Roman Kijanka
Od ponad miesiąca mało kto zważa na zakazy obowiązujące na jarosławskim Rynku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.lrynek podobny do giełdy samochodowej w załężu.mnustwo samochodów i ogłoszenia przez głośniki nad chalą targową.takiej parodi nie ma w innych miastach...
Burmistrz robi miejsce dla klientów p. Dąbrowskiego.
lrynek podobny do giełdy samochodowej w załężu.mnustwo samochodów i ogłoszenia przez głośniki nad chalą targową.takiej parodi nie ma w innych miastach...
Ale, jaja!