Reklama

Burmistrz słuchał głosu mieszkańców. Ci czekają na inwestycje i znalezienie antidotum na ich bolączki

Zakończył się cykl osiedlowych spotkań burmistrza Radymna Mieczysława Piziurnego z mieszkańcami. Dyskutowano o planach inwestycyjnych dotyczących wybranych części miasta, potrzebach w zakresie remontów dróg, a nawet demografii miasta. Była przestrzeń do zadawania pytań i wyrażenia własnych opinii na temat tego, jak się żyje w poszczególnych dzielnicach.

Zwieńczeniem cyklu spotkań z mieszkańcami osiedli było to w dzielnicy nr 4. We wcześniejszych terminach włodarz miasta spotkał się z mieszkańcami osiedli nr 3,2 i 1.

Problemy, na które zwracali uwagę mieszkańcy, często się powtarzały. Sporo czasu poświęcono kwestii stanu dróg i bezpieczeństwa ich użytkowników, planowanym inwestycjom, potrzebom remontowym w zakresie miejskich nieruchomości.

Uczestnicy spotkania zorganizowanego dla mieszkańców dzielnicy nr 1 wyartykułowali potrzebę uregulowania ruchu kołowego w centrum miasta. Jak zauważyli, problemem jest nieprzestrzeganie przez kierowców samochodów ciężarowych zakazu poruszania się po mieście obowiązującego na całym jego terenie. Owocem spotkania było wspólne wypracowanie z burmistrzem postulatu o wyniesienie przejścia dla pieszych w Rynku i przeniesienie go na wysokość hali targowej i pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Reklama

Mówiono też o stanie kamienic w centrum miasta, których stan prawny nie zawsze jest uregulowany, co niestety wpływa niekorzystnie na perspektywę poprawy ich wyglądu.

Tematem spotkania z mieszkańcami dzielnicy nr 2 było m.in. bezpieczeństwo dostaw wody dla miasta. Potrzeby w tym zakresie zaspokoić ma modernizacja SUW na Złotej Górze i połączenie jej z SUW w Świętem. Mieszkańcy podnieśli też potrzebę remontu łącznika pomiędzy ulicami Kolejową i  Złota Góra. Włodarz miasta zapewnił, że problem leży mu na sercu i będzie dążył do przeprowadzenia tej inwestycji, jednak zauważył też, że z racji iż ten rejon miasta przeszedł potężną rewitalizację, musi teraz więcej uwagi poświecić remontom na pozostałych osiedlach. Temat ulicy Złota Góra wrócił też[paywall] przy okazji problemów z bezpieczeństwem wynikających z nadmiernej swawoli kierowców, którzy rozpędzają się tu do niebezpiecznych prędkości. Jeśli chodzi o osiedle nr 3, tu spotkanie zdominowała tematyka inwestycyjna (dotycząca ulicy Zielonej, otoczenia ZEK i zadań związanych z budynkiem przedszkola i obiektem na Mickiewicza, który stanie się siedzibą żłobka) i związana z demografią.

Reklama

Ostatnie spotkanie, z mieszkańcami osiedla nr 4, także kręciło się wokół tematów inwestycyjnych, ale nie zabrakło też informacji na temat placów modernizacji sieci  wodociągowej na ul. Budowlanych, Młynarskiej i os. Jagiełły. Skupiono się też na kwestii nowego obowiązku dotyczącego segregacji, wymuszającego na mieszkańcach gromadzenie tekstyliów, których nie można już wrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Mieszkańcy postulowali o dostawienie pojemników na nową frakcję i odbieranie jej przynajmniej raz w roku.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/02/2025 16:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama