Zakończył się cykl osiedlowych spotkań burmistrza Radymna Mieczysława Piziurnego z mieszkańcami. Dyskutowano o planach inwestycyjnych dotyczących wybranych części miasta, potrzebach w zakresie remontów dróg, a nawet demografii miasta. Była przestrzeń do zadawania pytań i wyrażenia własnych opinii na temat tego, jak się żyje w poszczególnych dzielnicach.
Zwieńczeniem cyklu spotkań z mieszkańcami osiedli było to w dzielnicy nr 4. We wcześniejszych terminach włodarz miasta spotkał się z mieszkańcami osiedli nr 3,2 i 1.
Problemy, na które zwracali uwagę mieszkańcy, często się powtarzały. Sporo czasu poświęcono kwestii stanu dróg i bezpieczeństwa ich użytkowników, planowanym inwestycjom, potrzebom remontowym w zakresie miejskich nieruchomości.
Uczestnicy spotkania zorganizowanego dla mieszkańców dzielnicy nr 1 wyartykułowali potrzebę uregulowania ruchu kołowego w centrum miasta. Jak zauważyli, problemem jest nieprzestrzeganie przez kierowców samochodów ciężarowych zakazu poruszania się po mieście obowiązującego na całym jego terenie. Owocem spotkania było wspólne wypracowanie z burmistrzem postulatu o wyniesienie przejścia dla pieszych w Rynku i przeniesienie go na wysokość hali targowej i pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego.
Mówiono też o stanie kamienic w centrum miasta, których stan prawny nie zawsze jest uregulowany, co niestety wpływa niekorzystnie na perspektywę poprawy ich wyglądu.
Tematem spotkania z mieszkańcami dzielnicy nr 2 było m.in. bezpieczeństwo dostaw wody dla miasta. Potrzeby w tym zakresie zaspokoić ma modernizacja SUW na Złotej Górze i połączenie jej z SUW w Świętem. Mieszkańcy podnieśli też potrzebę remontu łącznika pomiędzy ulicami Kolejową i Złota Góra. Włodarz miasta zapewnił, że problem leży mu na sercu i będzie dążył do przeprowadzenia tej inwestycji, jednak zauważył też, że z racji iż ten rejon miasta przeszedł potężną rewitalizację, musi teraz więcej uwagi poświecić remontom na pozostałych osiedlach. Temat ulicy Złota Góra wrócił też[paywall] przy okazji problemów z bezpieczeństwem wynikających z nadmiernej swawoli kierowców, którzy rozpędzają się tu do niebezpiecznych prędkości. Jeśli chodzi o osiedle nr 3, tu spotkanie zdominowała tematyka inwestycyjna (dotycząca ulicy Zielonej, otoczenia ZEK i zadań związanych z budynkiem przedszkola i obiektem na Mickiewicza, który stanie się siedzibą żłobka) i związana z demografią.
Ostatnie spotkanie, z mieszkańcami osiedla nr 4, także kręciło się wokół tematów inwestycyjnych, ale nie zabrakło też informacji na temat placów modernizacji sieci wodociągowej na ul. Budowlanych, Młynarskiej i os. Jagiełły. Skupiono się też na kwestii nowego obowiązku dotyczącego segregacji, wymuszającego na mieszkańcach gromadzenie tekstyliów, których nie można już wrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Mieszkańcy postulowali o dostawienie pojemników na nową frakcję i odbieranie jej przynajmniej raz w roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze