Reklama

Burmistrz Żygadło podkarpackim liderem nowego ruchu

Czy burmistrz miasta i gminy Kańczuga wybiera się do parlamentu? Na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Andrzej Żygadło został podkarpackim liderem Ruchu Marka Materka. Stowarzyszenia, które szykuje się do wyborów parlamentarnych.

Spotkanie otwarte stowarzyszenia odbyło się w Starachowicach. Nie z przypadku, bo jego szefem jest prezydent Starachowic Marek Materek. W imieniu swojego środowiska politycznego zadeklarował „gotowość do wzięcia odpowiedzialności za Polskę”.

Po części oficjalnej odbyło się[paywall] spotkanie założycielskie stowarzyszenia, które wiosną przyszłego roku przekształci się w partię polityczną.

Wybrany został zarząd, oficjalnie rozpoczęły się także przygotowania do wyborów do Sejmu i Senatu RP. Zarząd stowarzyszenia tworzą samorządowcy z różnych stron Polski.

Obecnie Ruch Marka Materka zrzesza ponad 400 członków z całego kraju. Działaniami Ruchu w poszczególnych częściach Polski pokieruje ponad 30 regionalnych i powiatowych liderów, którzy objęli funkcję koordynatorów.

W województwie podkarpackim liderami zostali burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło oraz dyrektor Centrum Innowacji Miejski – Urban Lab w Rzeszowie Tomasz Skoczylas.

Reklama

Idzie młodość?

Prezes stowarzyszenia M. Materek, wygrał wybory samorządowe w 2014 r. jako najmłodszy prezydent miasta w Polsce. W wyborach, które odbyły się w 2018 r., aż 84,4 procent głosujących poparło go już w I turze. W 2019 i 2021 r. znalazł się w gronie 15 najlepszych prezydentów miast w kraju w rankingu Newsweeka.

W 2022 r. zajął pierwsze miejsce w Polsce dla najlepszego profilu prezydenta miasta w mediach społecznościowych (nagrodę wręczono za najlepszą komunikację z mieszkańcami). Został także wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. W listopadzie br. Starachowice zajęły pierwsze miejsce w rankingu samorządów dziennika Rzeczpospolita w kategorii gmin miejskich i miejsko wiejskich.

Burmistrz miasta i gminy Kańczuga A. Żygadło jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu na wydziale administracyjno-prawnym oraz absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Policji w Szczytnie (2007 r.).

Był m.in. radnym i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Przeworskiego (2010 – 2013). Służył w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu (1991 – 1993) i policji (1994 – 2018). Ostatnie stanowisko, jakie zajmował przed zajęciem fotela burmistrza w Kańczudze, to komendantura w Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie (2014 – 2018).


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama