– Parę osób, moich znajomych, po tej szczepionce zmarło – powiedział radny Zbigniew Piskorz, zabierając głos w dyskusji na temat programu szczepień w powiecie jarosławskim.
Całą dyskusję zainicjował radny Tomasz Kulesza swoją wypowiedzią, będącą komentarzem do raportu o stanie epidemii w powiecie, przedstawianego już tradycyjnie na sesji przez starostę Stanisława Kłopota. Nie spodziewał się chyba nawet jej konsekwencji.
– Niestety, nasz region jest w ogonku, jeśli chodzi o proporcje stosunku odsetka osób zaszczepionych do liczby ludności – zauważył radny. – Jakie formy można by jeszcze znaleźć, by przekonać tych nieprzekonanych? – dopytywał[paywall].
Starosta wyjaśniał, że powiat ma infrastrukturę niezbędną do tego, by szczepić nawet 1200 osób dziennie, ale też przyznawał, że do jej pełnego wykorzystania wiele brakuje. Zapewniał, że podejmowane są działania mające na celu zachęcanie mieszkańców do szczepień.
– Ja sam na każdym spotkaniu, wszędzie, gdzie jestem, zachęcam, żeby mieszkańcy się zaszczepili – mówił S. Kłopot. Dodał, że jarosławski COM gotów jest tworzyć zespół wyjazdowy, by szczepić w ludzi w miejscowościach ich zamieszkania i nawet w kilku gminach takie akcje były przeprowadzane.
– Zakładam, że państwo robicie wszystko, żeby zachęcać czy sąsiadów, czy rodzinę, czy inne osoby, które nie są zaszczepione, żeby jednak to zrobiły – mówił S. Kłopot, nie podejrzewając nawet, że właśnie nastąpił na minę.
– Mam taką prośbę, by nikogo do tych szczepień nie zmuszać. Raz, że ta szczepionka nie jest do końca zbadana, także trochę jesteśmy w tak zwanym eksperymencie medycznym – powiedział Zbigniew Piskorz, zabierając głos zaraz po wypowiedzi starosty.
– Druga rzecz, taka praktyczna, że parę osób, moich znajomych, po tej szczepionce zmarło. Także nie wiemy do końca, co się z nią dzieje, może się zdarzyć, że ktoś za naszą namową odejdzie z tego świata – rozwijał swoją myśl.
– Jeżeli państwo takie dobre, to niech szczepi ludzi przed chorobami nowotworowymi, a tego nie robi – argumentował ironicznie. Po chwili dodał jeszcze uwagę o dysproporcji informacyjnej.
– Jedna strona tego sporu ma nieograniczony dostęp od mediów, może mówić wszystko, a drugiej państwo w telewizji nie zobaczycie, a po tej stronie też stoją autorytety medyczne – perorował radny.
Do stanowiska radnego Z. Piskorza niemal natychmiast krytycznie odniósł się starosta. – Na nikim nie wymuszamy szczepień, my zachęcamy i przekonujemy. Dodam, że z pełnym przekonaniem. Sam też jestem zaszczepiony – ripostował.
– Jeśli chodzi o śmiertelność, to nie otrzymałem potwierdzonych informacji, żeby na naszym terenie były takie przypadki, ale na pewno informacjami potwierdzonymi jest fakt, że śmiertelność w przypadku zarażenia koronawirusem wynosi 1,5 procent i to decyduje, że zachęcamy, choć nie zmuszamy – dodawał.
Starostę wsparł opozycyjny, nawet jeśli to „miękka” opozycja, radny Tomasz Kulesza.
– Nie czas na akademicką dysputę, trzeba popatrzeć na tę sprawę w aspekcie historycznym. Gdyby nie szczepienie, to miliony by umarły. Na ospę, na gruźlicę i na inne choroby zakaźne, które na wskutek szczepień zostały zatrzymane – grzmiał radny, przekonując, że i w przypadku wirusa SARS-CoV-2 szczepienie to skuteczna metoda.
Nie wchodząc w kompetencje specjalistów, odnotować należy, że spór powiatowych radnych, a świadczą o tym dobitnie statystki i wyludnione punkty szczepień, jest odzwierciedleniem nastrojów drzemiących w naszej lokalnej społeczności.
Smutnym paradoksem tego sporu jest to, że na szalach leży ludzkie życie, a najbardziej celnymi argumentami jest liczba zgonów.
O tym, czy lepszym wyborem jest podjęcie ryzyka narażenia się na niepożądane odczyny poszczepienne, czy też powstrzymane się od przyjęcia szczepionki i sprzyjanie emisji koronawirusa, przekonamy się na własnej skórze, także w aspekcie ekonomicznym – miejmy nadzieję, że nie boleśnie – już za kilka miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z moje otoczenia też i coraz więcej doniesień jest z kraju i ze świata a w mediach cisza. A jak ktoś zmarł ponad 2 tyg od drugiej dawki to nie przez szczepienie.... Szkoda że na wszystko wpisywali covida.. Kto namawia i przyja znamię szatana będzie się smażył w piekle...
AMERYKAŃSKI PASTOR OSTRZEŻENIE POD ŻADNYM POZOREM NIE DAJCIE SIĘ SZCZEPIĆ! - CDA.PL
No weście coś o skutkach tzw. bezpiecznych i przebadanych tzw. szczepionek !!!SZCZEPIONKA PFIZER PRZECIW COVID - 19 POWIĄZANA ZE ŚMIERTELNYM ZABURZENIEM KRZEPNIĘCIA KRWI - GOOGLEKOLEJNE OFIARY EKSPERYMENTÓW MEDYCZNYCH - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - W POLSACIE PODANO PRAWDĘ. POSŁUCHAJ I ROZEŚLIJ ZNAJOMYM
dobrze powiedział , sam znam kilka osób ii to młodych które padły jak mucha mimo dobrego stanu zdrowia, media tylko milczą . ale co się dziwić , skoro dostają grube miliony za promowanie szczepień
Było bardzo spokojnie, a tytuł nieadekwatney do wypowiedzi radnego. Cała propaganda skierowana na szczepienia. Jak ktoś ma inne zdanie to jest wyśmiewany lub niedopuszczany w mediach. Lekarze, którzy mają odmienne zdanie są zastraszania, a ich opinie cenzurowane. Gołym okiem widać że coś jest nie tak, że jesteśmy ciągle manipulowanie przy,wzajemnie media.
- To kawa czy herbata zalatuje naftą?- Herbata! U nas kawę czuć benzyną.
Coraz więcej ludzi w wieku 40-50 zaszczepionych schodzi na zawał .
Gołym okiem widać że coś jest nie tak. 20 milionów Polaków zaszczepionych, a ci dalej o rzekomych zagonach po szczepieniu. Jak ktoś umarł np 2 tygodnie po szczepieniu, a inny 2 tygodnie po jakiekolwiek dacie (nie ma daty odmowy szczepionki to i nie ma skąd wziąć dwóch tygodni po czymkolwiek). To jest jakaś różnica? Ludzie umierają, tak po prostu, cały czas, i rodzą się nowi, od wieków.
Z moje otoczenia też i coraz więcej doniesień jest z kraju i ze świata a w mediach cisza. A jak ktoś zmarł ponad 2 tyg od drugiej dawki to nie przez szczepienie.... Szkoda że na wszystko wpisywali covida.. Kto namawia i przyja znamię szatana będzie się smażył w piekle...
AMERYKAŃSKI PASTOR OSTRZEŻENIE POD ŻADNYM POZOREM NIE DAJCIE SIĘ SZCZEPIĆ! - CDA.PL
No weście coś o skutkach tzw. bezpiecznych i przebadanych tzw. szczepionek !!!SZCZEPIONKA PFIZER PRZECIW COVID - 19 POWIĄZANA ZE ŚMIERTELNYM ZABURZENIEM KRZEPNIĘCIA KRWI - GOOGLEKOLEJNE OFIARY EKSPERYMENTÓW MEDYCZNYCH - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - W POLSACIE PODANO PRAWDĘ. POSŁUCHAJ I ROZEŚLIJ ZNAJOMYM