W ostatnim czasie w miastach pojawia się nowy trend. Mieszkańcy blokowisk i nowych osiedli nie chcą już być anonimowi. Coraz bardziej docenia się sąsiedzkie kontakty i coraz więcej osób chce działać na rzecz małej, osiedlowej społeczności. Dowód temu dano niedawno na osiedlu Infiore Park w Przemyślu.
Mieszkańcy osiedla od impulsu przeszli do czynów. A celem była organizacja małej, integracyjnej imprezy w gronie mieszkańców osiedla. Pomysł wyszedł od Edyty Bobko. W sukurs poszły jej Anna Grochowicz i Katarzyna Wójcik, a potem inni mieszkańcy osiedla. No bo skoro mieszka się obok siebie, codziennie mija pod blokiem i pozdrawia sympatycznym „dzień dobry”, to dlaczego nie spędzić razem czasu na dobrej zabawie?
Osiedlowa impreza rozpoczęła się od turnieju siatkówki, każdy z bloków wystawił własną drużynę. To był świetny początek integracji. Tym bardziej że atrakcji nie brakowało, a wszystkie, dzięki zorganizowaniu sponsorów, były nieodpłatne. Najmłodsi mogli skorzystać z minitoru wyścigowego, dmuchanej zjeżdżalni, ozdobić twarz kolorowymi malunkami czy doczepić sobie kolorowe warkoczyki w tzw. strefie beauty. Były też trampoliny i liczne animacje dla dzieci. A dla tych, którzy nieco zgłodnieli, pyszne kiełbaski z bułką, pizza, rogaliki, lody, wata cukrowa i bezalkoholowe napoje. No i oczywiście konkursy z nagrodami. Jednym słowem integracja na całego. Z pewnością był to miło spędzony czas i być może początek nowej, osiedlowej tradycji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze