Reklama

By lepiej poznać ludzi, wśród których się mieszka [ZDJĘCIA]

W ostatnim czasie w miastach pojawia się nowy trend. Mieszkańcy blokowisk i nowych osiedli nie chcą już być anonimowi. Coraz bardziej docenia się sąsiedzkie kontakty i coraz więcej osób chce działać na rzecz małej, osiedlowej społeczności. Dowód temu dano niedawno na osiedlu Infiore Park w Przemyślu.

Mieszkańcy osiedla od impulsu przeszli do czynów. A celem była organizacja małej, integracyjnej imprezy w gronie mieszkańców osiedla. Pomysł wyszedł od Edyty Bobko. W sukurs poszły jej Anna Grochowicz i Katarzyna Wójcik, a potem inni mieszkańcy osiedla. No bo skoro mieszka się obok siebie, codziennie mija pod blokiem i pozdrawia sympatycznym „dzień dobry”, to dlaczego nie spędzić razem czasu na dobrej zabawie?

Osiedlowa impreza rozpoczęła się od turnieju siatkówki, każdy z bloków wystawił własną drużynę. To był świetny początek integracji. Tym bardziej że atrakcji nie brakowało, a wszystkie, dzięki zorganizowaniu sponsorów, były nieodpłatne. Najmłodsi mogli skorzystać z minitoru wyścigowego, dmuchanej zjeżdżalni, ozdobić twarz kolorowymi malunkami czy doczepić sobie kolorowe warkoczyki w tzw. strefie beauty. Były też trampoliny i liczne animacje dla dzieci. A dla tych, którzy nieco zgłodnieli, pyszne kiełbaski z bułką, pizza, rogaliki, lody, wata cukrowa i bezalkoholowe napoje. No i oczywiście konkursy z nagrodami. Jednym słowem integracja na całego. Z pewnością był to miło spędzony czas i być może początek nowej, osiedlowej tradycji.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości