We wtorek, 24 lutego, funkcjonariusze z placówki SG w Medyce interweniowali wobec mężczyzny, który wszedł na pas drogi granicznej.
Służby niejednokrotnie przypominają, że przebywanie w tym rejonie jest zabronione. Strażnicy graniczni natychmiast wylegitymowali mężczyznę. Jak się okazało, był to 37-letni obywatel Polski, który tłumaczył, że chciał zobaczyć jak wygląda granica z bliska. Jak przekazała służba prasowa BiOSG, interwencja zakończyła się mandatem w kwocie 500 zł.
„Na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej. Wyjątkiem są odcinki granicy, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne w Bieszczadach. Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione””
Reklama
– przypominają funkcjonariusze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze