Reklama

Były dyrektor MOPS, burmistrz i wójt kandydatami na sekretarza gminy

08/02/2019 15:30

Trzy osoby aplikują o stanowisko sekretarza wójta gminy Lubaczów. To osoby, które do niedawna piastowały wysokie stanowiska: dyrektor przemyskiego MOPS-u, burmistrz Narola i wójt Starego Dzikowa.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko sekretarza urzędu gminy Lubaczów (wiejskiej) pojawiło się w połowie stycznia. Czas na zgłaszanie kandydatur był do 25 stycznia. Wymogi formalne spełniły trzy osoby: były burmistrz Narola Stanisław Woś, była wójt gminy Stary Dzików Barbara Małecka i były dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu Tomasz Baran[paywall].

S. Woś był szefem urzędu w Narolu od 2001 r. do listopada ub.r. Wcześniej związany z PSL, tym razem kandydował z własnego komitetu. Przegrał wybory z Grzegorzem Dominikiem. B. Małecka była wójtem przez dwie kadencje od 2010 r. Podczas ostatnich wyborów przegrała z Tomaszem Jabłeckim. Startowała z własnego komitetu wyborczego. Natomiast T. Baran szefował w przemyskim MOPS-ie od 2011 r. Rozwiązał umowę za porozumieniem stron w styczniu br., po niekorzystnej dla niego kontroli ze strony urzędu miejskiego.

Reklama

Stanowisko sekretarza gminy jest jednym z najważniejszych w urzędzie i zgodnie z przepisami, musi być obsadzone (w przeciwieństwie do zastępcy wójta). To sekretarz zastępuje wójta i jego zastępcę w razie nieobecności, kieruje pracą urzędu i nadzoruje pracę referatów, zgodnie z zadaniami wyznaczonymi przez wójta. Zgodnie z ogłoszeniem, musi posiadać m.in. wyższe wykształcenie, 4-letnie doświadczenie na stanowisku urzedniczym, być niekaranym oraz znajomość przepisów w zakresie funkcjonowania administracji samorządowej. Sekretarz nie może też należeć do żadnej partii politycznej.

Te wymagania pod kątem formalnym spełniło troje wspomnianych kandydatów. Kolejnym etapem postępowania konkursowego będzie rozmowa kwalifikacyjna. Może się zdarzyć, że żadna z osób nie spełni wymagań merytorycznych.


bor
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Don Pedro - niezalogowany 2019-02-08 17:17:00

    1 ha ha ha ha ha ha ha. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Amis - niezalogowany 2019-02-08 18:25:30

    Mało nakradł w MOPSie w Przemyślu to teraz w Lubaczowie próbuje hahahaah

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wali mnie to - niezalogowany 2019-02-08 22:54:52

    od razu powinni go skreslic z kandydowania powinien miec zarzuty gdzie audyty narabowal ile wlazlo w MOPSIE 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama