Reklama

Były lider Nowoczesnej Kamil K. skazany

Kamil K., były lider Nowoczesnej w Przemyślu, który nawoływał w internecie m.in. do „eksterminacji” i „gazowania” polityków Prawa i Sprawiedliwości, a nawet do „fizycznego” usunięcia prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego, został skazany.

Kamil K. startował do Sejmu RP z list Nowoczesnej w 2015 r. Był ponoć zaufanym założyciela tej partii Ryszarda Petru. W pierwszej połowie ub.r. w sieci pojawiło się kilka jego bulwersujących wpisów. Kiedy ujrzały światło dzienne, w obozie rządzącym wywołały ogromne poruszenie.

Znany i często kontrowersyjny w swoich poglądach europoseł PiS Dominik Tarczyński powiedział wówczas: „To nawoływanie do morderstwa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, do gazowania[paywall] senatorów PiS. Takie postawy będą piętnowane, on musi ponieść za to odpowiedzialność. To jest mowa nazistów, to skandal”.

Zarzuty i wyrok

Kamil K. został zatrzymany. Usłyszał zarzuty. Został oskarżony o to, że od 24 stycznia 2020 r. do 9 maja 2020 r. „działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, publicznie nawoływał do popełnienia zbrodni zabójstwa” Jarosława Kaczyńskiego i innych nieokreślonych z imienia i nazwiska członków partii PiS, poprzez zamieszczenie postów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W kolejnej części aktu oskarżono go o kierowanie wobec J. Kaczyńskiego groźby bezprawnej jego fizycznej eliminacji z powodu przynależności politycznej. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała sprawę do sądu wraz z wnioskiem o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy w grudniu 2020 r.

10 lutego br. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kamila K. Wymierzył mu karę trzech miesięcy ograniczenia wolności „polegającą na potrąceniu 10 procent wynagrodzenia za pracę w stosunku miesięcznym na rzecz stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego”.

Były lider Nowoczesnej w Przemyślu został również zobowiązany do przeproszenia pokrzywdzonego w formie listownej.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-02-23 20:08:35

    Zboczenia polityczne to nasza obecna rzeczywistość.U nas to ultra lewica i ultraprawica.Jedni i drudzy pchają się do koryta.Natomiast wszyscy chcą unicestwiac.Ten przypadek wyjątkowo drastyczny.Mamy też w pamięci morderstwo Prezydenta Gdańska,które poszło w zapomnienie.Ale ostatnio też faszysci przepuścili atak na IPN.Atak się nie udał i IPN we Wrocławiu nie będzie miał dyrektora o poglądach faszystowskich.Brawo IPN oblegany ale nie zdobyty

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    PiS i PO to samo zło - niezalogowany 2021-02-23 20:37:51

    Nie ma w  Polsce ultra prawicy. Jest tylko socjalistyczna lewica. Faszystą w IPN? A promotor drugiego obrzydnego systemu zasiada w Sejmie i tylko idiota tego nie widzi. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2021-02-24 00:34:57

    Czas najwyższy ,ażeby to coś siedziało długo , a nawet bardzo długo . Niech zrobią z niego" dziewczynę"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama