Kamil K., były lider Nowoczesnej w Przemyślu, który nawoływał w internecie m.in. do „eksterminacji” i „gazowania” polityków Prawa i Sprawiedliwości, a nawet do „fizycznego” usunięcia prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego, został skazany.
Kamil K. startował do Sejmu RP z list Nowoczesnej w 2015 r. Był ponoć zaufanym założyciela tej partii Ryszarda Petru. W pierwszej połowie ub.r. w sieci pojawiło się kilka jego bulwersujących wpisów. Kiedy ujrzały światło dzienne, w obozie rządzącym wywołały ogromne poruszenie.
Znany i często kontrowersyjny w swoich poglądach europoseł PiS Dominik Tarczyński powiedział wówczas: „To nawoływanie do morderstwa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, do gazowania[paywall] senatorów PiS. Takie postawy będą piętnowane, on musi ponieść za to odpowiedzialność. To jest mowa nazistów, to skandal”.
Kamil K. został zatrzymany. Usłyszał zarzuty. Został oskarżony o to, że od 24 stycznia 2020 r. do 9 maja 2020 r. „działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, publicznie nawoływał do popełnienia zbrodni zabójstwa” Jarosława Kaczyńskiego i innych nieokreślonych z imienia i nazwiska członków partii PiS, poprzez zamieszczenie postów za pośrednictwem mediów społecznościowych.
W kolejnej części aktu oskarżono go o kierowanie wobec J. Kaczyńskiego groźby bezprawnej jego fizycznej eliminacji z powodu przynależności politycznej. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała sprawę do sądu wraz z wnioskiem o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy w grudniu 2020 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zboczenia polityczne to nasza obecna rzeczywistość.U nas to ultra lewica i ultraprawica.Jedni i drudzy pchają się do koryta.Natomiast wszyscy chcą unicestwiac.Ten przypadek wyjątkowo drastyczny.Mamy też w pamięci morderstwo Prezydenta Gdańska,które poszło w zapomnienie.Ale ostatnio też faszysci przepuścili atak na IPN.Atak się nie udał i IPN we Wrocławiu nie będzie miał dyrektora o poglądach faszystowskich.Brawo IPN oblegany ale nie zdobyty
Nie ma w Polsce ultra prawicy. Jest tylko socjalistyczna lewica. Faszystą w IPN? A promotor drugiego obrzydnego systemu zasiada w Sejmie i tylko idiota tego nie widzi.
Czas najwyższy ,ażeby to coś siedziało długo , a nawet bardzo długo . Niech zrobią z niego" dziewczynę"
A ile radości mieliby wyposzczeni panowie w anclu, do którego powinno trafić kilku "patriotów" z Katowic, którzy wieszali na szubienicach portrety opozycyjnych wobec " dobrej zmiany" europosłów? Niestety, podlegająca ministrowi Zero prokuratura nie dopatrzyła się w czynie nazistów z ONR niczego zdrożnego, bo to - jak tłumaczyła - był tylko niewinny... happening. Ciekawe, co będą mówić podwładni pana Zbyszka, kiedy pewnego dzionka ujrzą na szubienicach portrety tow. Jarosława Rajmundowicza, premiera Morawieckiego, ministra Zero itd.itd.? Jak taki "happening" oceni Q.urwizja i inne media będące na żołdzie aktualnie rządzących naszym biednym krajem?
nawolywal do gazowania. aco ty robisz?.. jaci odpisze po twojemu .BIEZ DO DUPY ffrajerze
Do MK popieram Pana,ale do wiezienia powinni trafiac wszyscy,którzy taki terror słowny prowadza niezależnie od przynaleznosci i stanowiska.Palestra sedziowska powinna sie wykazac w tym temacie.Czas wycofać jakiekolwiek imunitety.
Zboczenia polityczne to nasza obecna rzeczywistość.U nas to ultra lewica i ultraprawica.Jedni i drudzy pchają się do koryta.Natomiast wszyscy chcą unicestwiac.Ten przypadek wyjątkowo drastyczny.Mamy też w pamięci morderstwo Prezydenta Gdańska,które poszło w zapomnienie.Ale ostatnio też faszysci przepuścili atak na IPN.Atak się nie udał i IPN we Wrocławiu nie będzie miał dyrektora o poglądach faszystowskich.Brawo IPN oblegany ale nie zdobyty
Nie ma w Polsce ultra prawicy. Jest tylko socjalistyczna lewica. Faszystą w IPN? A promotor drugiego obrzydnego systemu zasiada w Sejmie i tylko idiota tego nie widzi.
Czas najwyższy ,ażeby to coś siedziało długo , a nawet bardzo długo . Niech zrobią z niego" dziewczynę"