Reklama

Były policjant uduszony przez konkubenta córki

14/12/2016 19:54

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przez blisko 2 tygodnie zwlekała z ujawnieniem informacji na temat dramatu, do którego doszło w jednym z bloków w Przemyślu. Podejrzany o zabójstwo i jego ofiara mieszkali pod jednym dachem.

Tragedia rozegrała się 26 listopada br. Około godziny 21 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu został poinformowany, że w klatce schodowej jednego z miejscowych bloków leży mężczyzna. Oprócz mundurowych na miejsce przybyła ekipa pogotowia ratunkowego, która stwierdziła zgon 72-latka.

– Następnie funkcjonariusze udali się do mieszkania denata, w którym mieszkał wraz z córką, by ustalić okoliczności zdarzenia – mówi sierżant sztabowy Marta Fac z przemyskiej policji. – Okazało się, że drzwi wejściowe były zamknięte, policjanci postanowili je wyważyć. Wewnątrz zastali mężczyznę i kobietę w trakcie libacji alkoholowej – dodaje. 

Reklama

Oboje zostali zatrzymani. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi zarzutu zabójstwa ojca kobiety. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

– Bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie gwałtowne w wyniku zadzierzgnięcia – wyjaśnia M. Fac. – Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę 25 lat pozbawienia wolności bądź dożywotniego pozbawienia wolności – precyzuje.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu, która ustala m.in., jakie były motywy działania podejrzanego. Ona również  – jak zapewnia sierżant sztabowy M. Fac – nie zezwoliła na[paywall] wcześniejsze poinformowanie opinii publicznej o dramacie.

Reklama

– Dopiero wczoraj otrzymałam zgodę na zamieszczenie informacji w naszym serwisie – takie wyjaśnienie 9 bm. przekazała nam rzecznik prasowy miejscowej komendy.

Ofiara 33-latka to były, emerytowany funkcjonariusz policji.

– Mieszkał wspólnie z córką i jej konkubentem – usłyszeliśmy od prokurator Marty Pętkowskiej, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. – Tamtego wieczoru cała trójka wspólnie piła alkohol – stwierdziła.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama