Reklama

Cały Przeworsk śpiewał i tańczył [ZDJĘCIA]

10/08/2017 13:30

6 sierpnia w przeworskim parku pachniało pieszczącymi podniebienia wyrobami, a piękna ludowa muzyka rozbrzmiewała na całe miasto. Liczne atrakcje, świetna pogoda i dobra organizacja stworzyły idealny klimat dla corocznej imprezy – 11. Powiatowego Święta Chleba.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w bazylice pw. Ducha Świętego o g. 15, jednak tłumy schodziły się do parku już od rana. Było mnóstwo atrakcji dla[paywall] dzieci, m.in. zjeżdżalnie, karuzele i dmuchane zamki.

Dla starszych nie brakowało stanowisk z lokalnymi wyrobami. Królowały te z miodem i tradycyjnym jadłem. Słońce grzało, a domowe lody wspaniale chłodziły. O g. 16 nastąpiło oficjalne otwarcie z Częścią Chlebową przygotowaną przez koło gospodyń i zespół śpiewaczy „Studzieńczanki” ze Studziana.

Starosta przeworski Zbigniew Kiszka odpalił armatę, oficjalnie otwierając Święto Chleba. O 16.30 rozpoczęła się oficjalna degustacja potraw, przygotowanych przez gospodynie z całego regionu.

Następnie wystąpiły zespoły, takie jak: Kapela Biesiadna „Znad Sanu”, Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie” z Jagiełły i Kapela Sołtysowa z Szówska. Artyści oraz organizatorzy ubrani byli w staropolskie tradycyjne stroje.

Między koncertami odbywały się konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, a wieczorem koncert gwiazdy festiwalu – Gesek. Cały Przeworsk tańczył, śpiewał i zajadał się lokalnymi smakołykami. Atmosfera, jak co roku, była wyśmienita. 


AS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama