Wizyta funkcjonariuszy warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu najprawdopodobniej wiąże się z zamówieniami publicznymi i dotyczy firm z Warszawy i Śląska. Nikt w tej sprawie nie został jednak zatrzymany, ani nikt nie usłyszał zarzutów.
We wtorek, 2 lipca br., funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dyrektora pionu wsparcia w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie oraz dwóch przedsiębiorców – wspólników jednej ze spółek ze Śląska. Tych ostatnich CBA podejrzewa o wręczenie łapówek w zamian za rozstrzygnięcie przetargów na rzecz śląskiej firmy. Przyjmującym korzyści majątkowe miał być szef stołecznego MPWiK.
– Czynności przeprowadzono w związku z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 50 tysięcy złotych przez zatrzymanego dyrektora w związku z realizowanymi przez śląską firmę na rzecz warszawskiego przedsiębiorstwa zamówieniami publicznymi – powiedział nam rzecznik prasowy CBA Temistokles Brodowski.
Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Nazajutrz funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zawitali do Przemyśla. Jak się okazało, miało to związek ze wspomnianą wyżej akcją.
– Nasi funkcjonariusze weszli do siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu. Zabezpieczyli dokumenty, kopie binarne i nośniki danych. Podobnie było w przypadku wizyty w domu byłego prezesa tej spółki i jednego z kierowników. Nikt nie został zatrzymany, nikt także nie usłyszał zarzutów – dodał T. Brodowski.
Śląska firma, której szefowie zostali zatrzymani, dostarcza specjalistyczny sprzęt, służący m.in. do inspekcji rur. Najprawdopodobniej dzięki łapówkom wręczanym dyrektorom i prezesom lokalnych zakładów wodociągowych załatwiała sobie kontrakty na dostawę sprzętu.
– Najprawdopodobniej próbowali korumpować różne tego typu zakłady w Polsce. Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy i nic więcej na razie na ten temat nie mogę powiedzieć – podsumował rzecznik prasowy CBA.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kto mógł to prysnął z tamtąd wcześniej.
kolejna wodna afera ? bo były juz afera lekowa, afery papierosowe,afery alkoholowe, afera stawów hodowlanych, nie było tylko hazardowej.
A mi się skojarzyło z jakimś pustostanem do rozbiórki z uwagi na zły stan techniczny. W sensie to zdjęcie.
A dlaczego jest taki zły stan techniczny? Bo kradną...
oj Rysiu. Niczego się nie nauczyłeś heh
W Gliwicach CBA zatrzymało kogos z PWiK w tej sprawie. Na tamtym forum lokalnym ludzi pisali że patrząc na budynki to się nie dziwią, że CBA wkroczyło. (Maja piękny wyremontowany budynek) w sumie zabawne, co by nie zrobić i tak lipa. Jak ruina to kradną.... Jak na bogato to złodzieje :) uwielbiam to społeczeństwo :)
Wzięli sobie do serca dosłownie wrzask Beci że to im się po prostu należało he he.
Przezes, zarząd, glowny ksiegowy, rada nadzorcza powinni za to zostac pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Panu L. konkretne osoby zatwierdzały i podpisywały dokumenty, nie robił tego sam
Kiedy CBA wróci do tzw przejmowania przemyskich kamienic przez tzw właścicieli , czy handlarzy roszczeniami ?????
Droga Komisjo Rewizyjna kiedy zamknięcie temat Pwiku bo na razie wygląda to tak że przyszła do was pewna Pani nawtykała wam pierdół jak to w Pwiku jest źle pomogła prezydentowi pozbyć się prezesa i tyle. A na to wygląda że każdy z podstawionych zarzutów przez panią było przewodnicząca rady był wyssany z palca. Teraz pytanie na podstawie jakiego artykułu ustawy o komercjalizacji spółek pan Lewandowski został zwolniony. Panie prezydencie nie widzi pan jak pani była przewodnicząca wepchał pana na minę. I co dostała w zamian szansę na start w wyborach na prezesa lub pewną posadkę w Pwiku i dalej nic nie będzie robić i brać kasę tak wygląda oszczędność według pana prezydenta. Może nowy prezes przejrzy na oczy i pogoni tą panią. Czy że pan prezydent nie pozwoli
Kto mógł to prysnął z tamtąd wcześniej.
kolejna wodna afera ? bo były juz afera lekowa, afery papierosowe,afery alkoholowe, afera stawów hodowlanych, nie było tylko hazardowej.
A mi się skojarzyło z jakimś pustostanem do rozbiórki z uwagi na zły stan techniczny. W sensie to zdjęcie.