Reklama

Celnicy przechwycili 11 tys. paczek papierosów

03/07/2019 13:27

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z przejścia granicznego w Budomierzu udaremnili przemyt blisko 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę o rynkowej wartości 150 tys. złotych mundurowi znaleźli w samochodzie, którym podróżował obywatel Ukrainy.

Podczas kontroli okazało się, że w skrytkach pojazdu znajduje się łącznie 10 942 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

– Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli wobec 25- letniego kierowcy sprawę karną skarbową rekwirując nielegalny towar. Przemytnik musi liczyć się z karą wysokiej grzywny oraz utratą samochodu przystosowanego do przemytu – informuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

– Przechwycony towar, którego rynkowa wartość szacowana jest na 150 tys. złotych był prawdopodobnie przeznaczony do sprzedaży na terenie Niemiec – dodaje.

Reklama

 

W czerwcu br. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 1  mln sztuk papierosów, blisko 600 litrów alkoholu oraz ponad 1925 litrów paliwa, wszczynając 154 postępowania w sprawach karnych skarbowych oraz nakładając 700 mandatów na łączną kwotę ponad 337 tys. złotych.  W 8 przypadkach ujawniono także niezgłoszone do kontroli wartości dewizowe (74 tys. EUR, 25 tys. USD, 374 tys. PLN oraz 6 tys. GBP).
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama