Wrzesień to miesiąc, kiedy obchodzony jest Dzień Administracji Skarbowej. W br. areną wojewódzkich, podkarpackich uroczystości był jarosławski Rynek. Ceremonia odbyła się 12 września br.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kolegiacie pw. Bożego Ciała, odprawioną w intencji pracowników i funkcjonariuszy z podkarpackiej KAS, której przewodniczył bp Krzysztof Chudzio. Głównym punktem obchodów był uroczysty apel na Rynku w Jarosławiu. Wzięli w nim udział m.in.: dyrektor Departamentu Budżetu, Majątku i Kadr KAS w Ministerstwie Finansów Bożena Ogrodowczyk, wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, szefowie służb mundurowych i instytucji z Podkarpacia, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego (m.in. starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz czy burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz), duchowni oraz pracownicy i funkcjonariusze z podkarpackiej KAS.
– Krajowa Administracja Skarbowa jest jednym z kluczowych filarów bezpieczeństwa ekonomicznego Polski. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to bezpieczeństwo zależy od skutecznego poboru należności podatkowych i celnych oraz walki z przestępczością podatkową
Reklama
– powiedział do zgromadzonych gospodarz uroczystości, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadkom. Krzysztof Basak, dziękując swoim pracownikom za efekty dotychczasowej pracy i służby oraz podsumowując funkcjonowanie podkarpackiej KAS w br.[paywall]
Podczas apelu wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz awanse dla pracowników i funkcjonariuszy z podkarpackiej KAS. Postanowieniem Prezydenta RP złote medale za długoletnią służbę odebrało sześć osób, a srebrne jedna. Postanowieniem ministra finansów nadane zostały dwie złote i jedna srebrna odznaka „Zasłużony dla KAS”, które otrzymali przedstawiciele współpracujących służb i administracji. Takie same odznaki przyznane zostały także pracownikom i funkcjonariuszom Izby Administracji Skarbowej oraz podległych jednostek. Medale, odznaki oraz awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe odebrało 40 pracowników oraz funkcjonariuszy z podkarpackiej KAS.
Uroczystość była także okazją do wręczenia certyfikatów AEO dla dwóch podkarpackich przedsiębiorców, którzy – uzyskując to prestiżowe świadectwo – otrzymali możliwość korzystania z szeregu przewidzianych prawem ułatwień, będąc wiarygodnym partnerem dla organów celno-skarbowych w Polsce i w pozostałych krajach Unii Europejskiej.
Jedną z firm jest agencja celna „Portalls” sp. z o.o. Założycielami oraz właścicielami spółki są Małgorzata Wszołek-Siemińska oraz Mariusz Kleban.
– Dla nas to ogromne wyróżnienie. Uzyskanie i utrzymanie statusu przedsiębiorcy zaufanego wymaga wiele pracy i zaangażowania każdego pracownika naszej spółki. Jako agencja celna zajmujemy się obsługą celną przedsiębiorców. Zakres usług, jakie świadczymy, jest bardzo szeroki i dotyczy zarówno tych w przywozie, jak i wywozie. Do najbardziej powszechnych należą – oczywiście poza zgłoszeniami celnymi – kontrole weterynaryjne, sanitarne, fitosanitarne, jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych
Reklama
– wyliczyła M. Wszołek-Siemińska.
Organizatorzy przygotowali także coś mniej patetycznego. Odbył się pokaz dynamiczny funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, można było podziwiać walki w brazylijskim ju-jitsu w wykonaniu funkcjonariuszy podkarpackiej KAS, mistrzów Polski służb mundurowych w tej dyscyplinie. Chętni mogli zajrzeć do plenerowego laboratorium celno-skarbowego, dotknąć sprzętu służbowego, odwiedzić stoisko edukacyjne CITES.
Serca widzów skradł jednak jack russell terrier – psi funkcjonariusz KAS, który w pokazie dynamicznym zaprezentował swoje niebanalne umiejętności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze