Reklama

Centrum Informacji Turystycznej w Przemyślu w nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 30 kwietnia br., odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej siedziby Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Grodzkiej 1 w Przemyślu.

Od 1 stycznia 2025 r. Centrum Informacji Turystycznej, podobnie jak Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl i Podziemna Trasa Turystyczna, przeszło pod skrzydła Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Lokal przy ul. Grodzkiej 1 został odnowiony i zaaranżowany na nowo. W nieco starodawnym stylu, ale gustownie.

– Przeprowadziliśmy remont lokalu. Własnymi siłami, z projektem opracowanym przeze mnie. Najwięcej pracy było przy posadzce, która była bardzo nierówna, zniszczona. Został podzielony na dwie części. Pierwsza jest stricte informacyjna, w drugiej znajduje się kawiarnia z komputerami, telewizorami, które non stop wyświetlać będą filmy reklamowe o mieście i regionie. Uważam, że to lokal, którym możemy się szczycić 

Reklama

– powiedziała dyrektor POSiR Greta Ostrowska.

Ciekawostką jest sporych rozmiarów obraz wykonany przez jarosławskiego artystę Eliasza Dyrowa, który jest także autorem m.in. kilku przemyskich murali. Obraz na płótnie (w oprawie 2,25 m na 2 m) pod nazwą „Panorama na miasto Przemyśl” na podstawie zdjęcia przemyskiego fotografa Piotra Michalskiego. 

– Zapłaciliśmy tylko za materiały. Podczas uroczystego otwarcia centrum podpisaliśmy także specjalny dokument, mówiący o tym, że gdyby zadziała się jakaś siła wyższa, obraz zostanie przekazany do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej 

Reklama

– wyjaśniła G. Ostrowska. Odsłonięcia obrazu dokonał autor wraz z włodarzem miasta Wojciechem Bakunem i P. Michalskim, wcześniej jednak doszło do oficjalnego przecięcia wstęgi. Aktu dokonali: starosta przemyski Bożena Ryczan, dyrektor POSiR G. Ostrowska i prezydent miasta W. Bakun,

Nowe urzędnicze stanowisko

Zakres zadań CIT-u się nie zmienił: przede wszystkim promocja miasta i powiatu. Dostępnych do kupienia będzie wiele pamiątek z miasta, m.in. fajki. Centrum będzie miało także za zadanie obsługę biur podróży i organizację czasu turystów przyjeżdżających do Przemyśla. Wiadomo już, iż wspomnianymi trzema obiektami, które od niedawna są pod skrzydłami POSiR-u, czyli: Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl i Podziemna Trasa Turystyczna i Centrum Informacji Turystycznej kierować będzie Anna Cichy.

Reklama

To owoc utworzenia w POSiR nowego działu turystyczno-rekreacyjnego, a tym samym wolnego stanowiska urzędniczego pod nazwą Samodzielny Referent ds. promocji, sportu, turystyki i informacji turystycznej. Dyrektor POSiR G. Ostrowska ogłosiła nabór na to stanowisko, który wygrała wspomniana A. Cichy. Zakres jej obowiązków jest bardzo rozległy, od opracowania koncepcji zarządzania działem turystyczno-rekreacyjnym, poprzez choćby koordynację działań promocyjnych czy sportowych po organizację turniejów szachowych i lekcji historii.

A. Cichy przez ostatnie lata pracowała w przemyskim oddziale radia Eska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2025 07:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama