Reklama

Ceny za śmieci w górę! Znamy propozycję nowych stawek

04/12/2019 12:30

W mikołajki ma zapaść decyzja, ile będziemy płacić za śmieci w przyszłym roku. 23 za odpady segregowane i 46 zł za niesegregowane – takie stawki zostaną przedstawione radnym miejskim na najbliższej, piątkowej sesji (6 grudnia).

Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym na piątek, 6 grudnia, na godz. 17.00. Głównym tematem będzie ustalenie stawek za odbiór odpadów segregowanych i niesegregowanych.

O tym, że Przemyślowi grozi drastyczna podwyżka opłat za śmieci pisaliśmy już w lipcu i wrześniu. Najpierw informowaliśmy o piśmie Zakładów Usługowych „Południe”, które są operatorem Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) dla Przemyśla. Z jego treści wynikało, że w kraju brakuje instalacji do utylizacji śmieci, które nie nadają się do recyklingu i biodegradacji. Kolejny powód podnoszenia cen: kiedyś ZU „Południe” uzyskiwały nawet 100 zł za tonę folii, natomiast obecnie to one muszą zapłacić za odebranie tego surowca 440 zł, gdyż „załamał się w Polsce rynek recyklingu folii w Polsce”. Przekaz spółki był prosty: albo w Przemyślu powstanie spalarnia odpadów, albo czeka nas radykalna podwyżka.

Planowany, drastyczny wzrost cen potwierdził nam na początku września sekretarz miasta Dariusz Łapa. – Szacowana stawka w przyszłym roku za segregowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych wyniesie około 30 zł od mieszkańca – mówił na naszych łamach.

Reklama

Powodem takiego stanu rzecz była wysokość cen ofertowych złożonych w przetargu na zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miejskiej Przemyśl w 2020 r.


Obecnie stawka za selektywną zbiórkę śmieci wynosi 14 zł od mieszkańca, za nieselektywną – 20 zł. Projekt uchwały przewiduje, że wzrosną one odpowiednio do 23 i 46 zł.

Zaplanowana jest też zniżka w wysokości 1 zł dla mieszkańców kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym.

 

 

 


PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-12-04 12:39:36

    Teraz już wiemy jaki był cel wprowadzenia fermentu ze zmianą nazwy ulicy. nie wiem czy się udało poróżnić mieszkańców.Mam nadzieję,że nie.Ale pokazano nam jak płytkich umysłowo mamy niektórych radnych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    A nie pisałem przemyski obserw - niezalogowany 2019-12-04 13:06:48

    Marchewka się skończyła, zaczynają się igrzyska. Ale stała mantra, jaki pan, taki kram, wyborcy kukiza i Bakuna głowy to góry, to dopiero początek  chocholego  tańca. Ale co tam podwyżki, będzie 3 lodowiska. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anonymus - niezalogowany 2019-12-04 13:17:00

    Teraz zamiast grzybów w lesie będą śmieci 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama