Reklama

Chcą poszerzenia strefy ekonomicznej, by stworzyć nowe miejsca pracy

17/02/2015 09:05

Burmistrz Jarosławia rozmawiał z przedstawicielami warszawskiej Agencji Rozwoju Przemysłu o poszerzeniu podstrefy ekonomicznej na miejskich terenach przeznaczonych pod inwestycje oraz o możliwościach tworzenia nowych firm w mieście.

Wiceprezes Marcin Zieliński i pełnomocnik Zarządu ARP SA Andrzej Karabon podczas wizyty w Jarosławiu obejrzeli tereny przeznaczone pod inwestycje. W towarzystwie burmistrza Jarosławia Waldemara Palucha i przedstawicieli urzędu miasta odwiedzili również Muzeum Kamienicę Orsettich, powstające podziemne przejście turystyczne i dawne opactwo pp. benedyktynek.

– Spotkanie dotyczyło możliwości poszerzenia w najbliższym czasie strefy ekonomicznej w celu pozyskania nowych miejsc pracy. Dlatego przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu SA przyjechali na szczegółowe rozmowy o naszym kapitale, czyli po to, by się dowiedzieć, jakie mamy tereny inwestycyjne, gdzie możemy ewentualnie ulokować nową strefę ekonomiczną, jaką dysponujemy kadrą, ilu mamy bezrobotnych chętnych do pracy, jakie posiadamy szkoły, które w przyszłości mogłyby kształcić pracowników w konkretnych zawodach pod kątem pracy w strefie – podsumowuje wizytę burmistrz. Temat poszerzenia podstrefy Jarosław w SSE Euro-Park Mielec poruszany był już wcześniej podczas pobytu W. Palucha w Mielcu. Kolejnym etapem będzie wizyta przedstawicieli władz strefy w Jarosławiu. Zarządzana przez ARP mielecka strefa zajmuje w podstrefie Jarosław 14,5 hektara. W samym mieście ma 4,8 ha. Na jej terenie mieści się m.in. siedziba firmy Lear Corporation Poland, zatrudniającej ponad 2 tysiące pracowników. Władze miasta liczą, że poszerzenie jej będzie się wiązało z większym zainteresowaniem przedsiębiorców, a co za tym idzie, przyniesie nowe miejsca pracy. Firmy inwestujące w strefie są zwolnione z części opłat związanych z działalnością gospodarczą. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    krs - niezalogowany 2015-02-17 21:10:26

    a to będziemy w Jarosławiu wodę święconą produkować?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2015-02-17 23:17:29

    i wodę z cudownego źródełka, po której dzieci będą chorować na biegunkę jak w Wojaku Szwejku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ewa - niezalogowany 2015-02-18 14:07:47

    Czy cały Jarosław zostanie zaliczony do podstrefy ekonomicznej ? Czekamy na sukces !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości