Reklama

Grupa przemyskich radnych chce większego dodatku motywacyjnego dla nauczycieli

02/11/2023 16:27

Grupa przemyskich radnych chciałaby, aby w przyszłorocznym miejskim budżecie znalazły się pieniądze na zwiększenie dodatków motywacyjnych dla nauczycieli pracujących w przemyskich placówkach oświatowych. Czy pomysł trafi na podatny grunt?

autor: mars

Projekt stanowiska, którego sygnatariuszami są radni: Grażyna Stojak, Jerzy Krużel, Monika Kamińska (wszyscy niezależni), Bogusława Nowak, Janusz Zapotocki (oboje Nasz Przemyśl), Maciej Kamiński, Andrzej Berestecki, Wojciech Rzeszutko (wszyscy PiS), z prośbą o zwołanie w tej sprawie sesji nadzwyczajnej, złożony został 27 października br. podczas 113. sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Przemyślu.

Radni planują zaprosić wówczas na salę obrad nauczycieli lub ich przedstawicieli, związkowców[paywall].

Reklama

– Nasze stanowisko w tej sprawie jest zdecydowane i uważamy, że powinno się ująć w budżecie na przyszły rok kilkukrotnie większą kwotę przeznaczoną na dodatki motywacyjne. Już od stycznia 2024 roku powinny być o wiele większe stawki dla naszych nauczycieli

– powiedziała G. Stojak.

  • „Rada Miejska w Przemyślu wyraża przekonanie, że środki przeznaczone na dodatki motywacyjne dla nauczycieli  pracujących w przemyskich placówkach oświatowych są rażąco niskie. W świetle powyższego konieczne jest ujęcie w przyszłorocznym budżecie miasta zdecydowanie większej kwoty dla dyrektorów szkół, którą może dysponować kadra kierownicza placówek oświatowych, w ramach środków finansowych przeznaczonych na dodatki motywacyjne dla nauczycieli zatrudnionych w przemyskich placówkach (...)”

– czytamy m.in. w stanowisku.

 

W Przemyślu – 38 zł, w Medyce – 250 zł

Rady pedagogiczne większości przemyskich placówek oświatowych już tę kwestię podniosły we wspólnym piśmie (16 października br.), skierowanym m.in. do radnych. Z dokumentu można się dowiedzieć, że w 2022 r. dodatek średnio na jednego nauczyciela w Przemyślu był nawet 7-, 8-krotnie niższy niż w niektórych gminach w powiecie przemyskim. Dla przykładu – dodatek średnio na jednego nauczyciela w Przemyślu to 38 zł, zaś w Medyce to kwota 250 zł, natomiast w gminie Przemyśl – 200 zł.

Reklama

– Uważamy, że brak zwiększenia tego dodatku od przyszłego roku będzie niesprawiedliwy dla nauczycieli przemyskich placówek oświatowych, którzy zasługują na to, aby był zdecydowanie wyższy. Naszym zdaniem to także degradacja oczekiwań nauczycieli, szczególnie w porównaniu z innymi gminami ziemi przemyskiej, gdzie jest on większy. Nie mamy wątpliwości, że w ten sposób w gminach ościennych dowartościowuje się nauczycieli i docenia się ich pracę, a u nas nie

– podsumowała G. Stojak.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama