Grupa przemyskich radnych chciałaby, aby w przyszłorocznym miejskim budżecie znalazły się pieniądze na zwiększenie dodatków motywacyjnych dla nauczycieli pracujących w przemyskich placówkach oświatowych. Czy pomysł trafi na podatny grunt?
autor: mars
Projekt stanowiska, którego sygnatariuszami są radni: Grażyna Stojak, Jerzy Krużel, Monika Kamińska (wszyscy niezależni), Bogusława Nowak, Janusz Zapotocki (oboje Nasz Przemyśl), Maciej Kamiński, Andrzej Berestecki, Wojciech Rzeszutko (wszyscy PiS), z prośbą o zwołanie w tej sprawie sesji nadzwyczajnej, złożony został 27 października br. podczas 113. sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Przemyślu.
Radni planują zaprosić wówczas na salę obrad nauczycieli lub ich przedstawicieli, związkowców[paywall].
– Nasze stanowisko w tej sprawie jest zdecydowane i uważamy, że powinno się ująć w budżecie na przyszły rok kilkukrotnie większą kwotę przeznaczoną na dodatki motywacyjne. Już od stycznia 2024 roku powinny być o wiele większe stawki dla naszych nauczycieli
– powiedziała G. Stojak.
– czytamy m.in. w stanowisku.
Rady pedagogiczne większości przemyskich placówek oświatowych już tę kwestię podniosły we wspólnym piśmie (16 października br.), skierowanym m.in. do radnych. Z dokumentu można się dowiedzieć, że w 2022 r. dodatek średnio na jednego nauczyciela w Przemyślu był nawet 7-, 8-krotnie niższy niż w niektórych gminach w powiecie przemyskim. Dla przykładu – dodatek średnio na jednego nauczyciela w Przemyślu to 38 zł, zaś w Medyce to kwota 250 zł, natomiast w gminie Przemyśl – 200 zł.
– Uważamy, że brak zwiększenia tego dodatku od przyszłego roku będzie niesprawiedliwy dla nauczycieli przemyskich placówek oświatowych, którzy zasługują na to, aby był zdecydowanie wyższy. Naszym zdaniem to także degradacja oczekiwań nauczycieli, szczególnie w porównaniu z innymi gminami ziemi przemyskiej, gdzie jest on większy. Nie mamy wątpliwości, że w ten sposób w gminach ościennych dowartościowuje się nauczycieli i docenia się ich pracę, a u nas nie
– podsumowała G. Stojak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze