Reklama

Chciał wjechać do Polski „na podwójnym gazie”. Otrzymał 5-letni zakaz wjazdu do strefy Schengen

22/02/2026 15:59

Do zatrzymania nietrzeźwego 62-letniego obywatela Ukrainy, który kierował Mercedesem doszło na terenie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce.

Funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej zaniepokoiło zachowanie mężczyzny, które sugerowało stan po spożyciu alkoholu. Na miejsce wezwano policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 62-latka. Mężczyzna został zatrzymany. 

W związku z naruszeniem przepisów obowiązujących na terenie naszego kraju, funkcjonariusze policji wystąpili z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej kierowcę do powrotu do kraju pochodzenia.

Reklama

„Obywatel Ukrainy opuścił terytorium Polski i otrzymał 5-letni zakaz wjazdu na terytorium strefy Schengen”

– przekazała Izba Administracji Skarbowej.

 

em.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/02/2026 15:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama