Reklama

Chciał wykazać się sprytem. Strażnicy graniczni nie dali się przechytrzyć

29/04/2026 11:25

Mundurowi z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Mołdawii w sobotę, 18 kwietnia. Mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji prawnych, zmieniał swoje dane osobowe.

43-latek zgłosił się tam do odprawy na wyjazd z Polski. Funkcjonariusze Straży Granicznej szybko jednak ustalili, że cudzoziemiec może posługiwać się różnymi tożsamościami. Po wnikliwej analizie potwierdzono, że mężczyzna dwukrotnie zmieniał dane osobowe, a decyzje zobowiązujące do powrotu wydawała wobec niego nie tylko polska Straż Graniczna, ale również służby belgijskie i francuskie.

„Jego poprzednie tożsamości figurowały w polskiej i europejskiej bazie jako osoby niepożądanej. Cudzoziemiec usłyszał zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z wykorzystaniem podstępu, do czego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Dodał również, że pracował i mieszkał w Europie nielegalnie, za co został deportowany. W jego sprawie zostanie przesłany do sądu akt oskarżenia”

Reklama

– sprecyzował rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz. Funkcjonariusze SG z Medyki zobowiązali mężczyznę do opuszczenia Polski i skierowali go na Ukrainę. Przez kolejnych kilka lat nie będzie mógł wjechać do strefy Schengen.

 em.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/04/2026 11:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama