Fatalnie skończyła się dla 39-letniej mieszkanki Tarnobrzega próba sprzedaży w sieci dziecięcego rowerka. Podczas transakcji wykazała się nieostrożnością, tracąc 46 tys. zł.
39-latka padła ofiarą oszustów. Po tym, jak wystawiła na jednym z portali rowerek dziecka, za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią kobieta zainteresowana kupnem. Po wstępnym wypytaniu o stan techniczny sprzedająca podała potencjalnej kupującej swój numer telefonu, na który otrzymała wiadomość SMS z linkiem, który miał ją przekierowywać do strony z potwierdzeniem sprzedaży wystawionego przedmiotu. Po kliknięciu w niego kobieta rzeczywiście została przekierowana do strony bankowej, jednak była to strona spreparowana na potrzeby internetowego oszustwa, łudząco podobna do tej prawdziwej.
Niestety 39-latka zdążyła wpisać na niej swój login i hasło. Strona wtedy przestała działać. Jak ustalili tarnobrzescy policjanci, oszuści wykonali w tym czasie kilka transakcji internetowych na kwotę ponad 46 tys. zł. Mieszkanka Tarnobrzega w swoim banku złożyła reklamację dotyczącą umożliwienia wykonania przez nich finansowych operacji, a ten zablokował utracone środki na ich koncie.
Policjanci apelują, by podczas transakcji w sieci nigdy nie otwierać podsyłanych nam od nieznajomych linków i nie podawać żadnych danych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze