Reklama

Chciała sprzedać w internecie dziecięcy rowerek, tymczasem straciła ponad 46 tys.

Fatalnie skończyła się dla 39-letniej mieszkanki Tarnobrzega próba sprzedaży w sieci dziecięcego rowerka. Podczas transakcji wykazała się nieostrożnością, tracąc 46 tys. zł.

39-latka padła ofiarą oszustów. Po tym, jak wystawiła na jednym z portali rowerek dziecka, za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią kobieta zainteresowana kupnem. Po wstępnym wypytaniu o stan techniczny sprzedająca podała potencjalnej kupującej swój numer telefonu, na który otrzymała wiadomość SMS z linkiem, który miał ją przekierowywać do strony z potwierdzeniem sprzedaży wystawionego przedmiotu. Po kliknięciu w niego kobieta rzeczywiście została przekierowana do strony bankowej, jednak była to strona spreparowana na potrzeby internetowego oszustwa, łudząco podobna do tej prawdziwej.

Niestety 39-latka zdążyła wpisać na niej swój login i hasło. Strona wtedy przestała działać. Jak ustalili tarnobrzescy policjanci, oszuści wykonali w tym czasie kilka transakcji internetowych na kwotę ponad 46 tys. zł. Mieszkanka Tarnobrzega w swoim banku złożyła reklamację dotyczącą umożliwienia wykonania przez nich finansowych operacji, a ten zablokował utracone środki na ich koncie.

Reklama

Policjanci apelują, by podczas transakcji w sieci nigdy nie otwierać podsyłanych nam od nieznajomych linków i nie podawać żadnych danych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości