128 kg złomu wyciągnęli celnicy z volkswagena, którym podróżował 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna pojawił się na przejściu granicznym w Medyce 23 marca. Z kolei wczoraj, 24 bm., dwie kolejne próby przemytu złomu podjęli dwaj inni Ukraińcy, próbując przewieźć przez to samo przejście w sumie 42 kg metali kolorowych.
Ze złomem (dokładnie 45 kg) podróżował także przez granicę w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny 53-letni Ukrainiec. Przyłapany na próbie przemytu tłumaczył celnikom, że wiózł towar w ramach koleżeńskiej przysługi. Ze statystyk udostępnionych przez Izbę Celną w Przemyślu wynika, że od stycznia tego roku celnicy udaremnili w sumie 21 prób przemytu złomu na podkarpackich przejściach granicznych i zabezpieczyli 1713 kg tego towaru.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bzdurne celne przepisy. Wwozili do Polski , a nie wywozili. Czyli, nie ograbiali kraju, a wręcz odwrotnie . Nadgorliwość.
To tak jakbyś chciał w Urzędzie Skarbowym zapłacić więcej podatku bo masz taką ochotę a oni ukarali by cię za to wsadzając do więzienia.
Bzdurne celne przepisy. Wwozili do Polski , a nie wywozili. Czyli, nie ograbiali kraju, a wręcz odwrotnie . Nadgorliwość.
To tak jakbyś chciał w Urzędzie Skarbowym zapłacić więcej podatku bo masz taką ochotę a oni ukarali by cię za to wsadzając do więzienia.