– Zakończyliśmy modernizację dwóch oddziałów, bardzo ważnych dla naszych pacjentów: oddziału chirurgii naczyniowej i oddziału rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej. Na ten pierwszy bardzo często trafiają pacjenci z bezpośrednim zagrożeniem życia. Dzięki znakomitemu zespołowi fachowców pod kierunkiem kierownika, doktora Piotra Stabiszewskiego, wracają do zdrowia. To bardzo cenne – powiedziała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Barbara Stawarz.
Zarówno dla większego komfortu pracy, jak i samych pacjentów władze szpitala zdecydowały się na modernizację dwóch oddziałów: chirurgii naczyniowej i rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.
Zakres prac modernizacyjnych na oddziale chirurgii naczyniowej obejmował adaptację i dostosowanie pomieszczeń do potrzeb oddziału wraz z wykonaniem[paywall] niezbędnych instalacji wewnętrznych (m.in.: ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, klimatyzacji, gazów medycznych, elektrycznej oraz teletechnicznej).
Zreorganizowany oddział rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej natomiast został zlokalizowany w dawnej części administracyjnej szpitala, co wiązało się z: modernizacją istniejących instalacji, przebudową ścian działowych czy wymianą stolarki drzwiowej i okiennej.
Oddział zyskał także nowe okładziny podłogowe oraz ścienne i sufitowe, oświetlenie i osprzęt sanitarny. Pomieszczenia oddziałów zostały przystosowane do potrzeb pacjentów niepełnosprawnych oraz spełniają założenia standardów dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami.
– Reorganizacja oddziałów pozwoliła na zwiększenie komfortu oraz podwyższenie standardu pobytu pacjentów przebywających na oddziale, co przyczynia się do podniesienia jakości świadczonych usług w szpitalu – wyjaśnił kierownik działu organizacji i promocji szpitala, jego rzecznik prasowy Paweł Bugira.
W ramach programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” szpital zyskał dwie zupełnie nowe windy do przewozu osób. Wiązało się to z przebudową budynku E i budową szybu windowego. Znajdują się one naprzeciw istniejących już wcześniej wind.
Wartość wszystkich inwestycji to prawie 9 mln zł. Większość tych środków pochodziła z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Dużym wsparciem były również programy rządowe: fundusz przeciwdziałania Covid-19 oraz granty z Ministerstwa Zdrowia.
O tym wszystkim mówiła także dyrektor szpitala na Monte Cassino B. Stawarz.
– Bardzo serdecznie dziękujemy zarządowi województwa podkarpackiego – podsumowała.
Warto dodać, że w ramach otrzymanych dotacji zakupiono sporo jakże potrzebnego wyposażenia, które wspiera pobyt w szpitalu osób ze specjalnymi potrzebami, m.in.: stanowiska do pobierania krwi pacjenta otyłego, wózki do transportu pacjenta w pozycji siedzącej, łóżka rehabilitacyjne, łóżka elektryczne o podwyższonej nośności, aparat do laseroterapii, aparat do elektroterapii z ultradźwiękami, zestaw podłogowych i sufitowych urządzeń do ćwiczeń w podwieszeniu oraz zestaw urządzeń mobilizujących czynności ruchowe pacjenta.
Zostało też przygotowane pomieszczenie do przewijania osób dorosłych, pokój dla matki z dzieckiem, wykonano automatyczne drzwi w Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 1.
– Często spotykamy się w przemyskim szpitalu, bo ta placówka jest dla nas bardzo ważna. Przemyski szpital jest dobrze prowadzony i dobrze zarządzany. Przeznaczane środki są nie tylko efektownie, ale przede wszystkim efektywnie wydawane. To jest miarą dla podejmowanych przez zarząd decyzji. Dodam tylko, że pani dyrektor ma coraz to nowe pomysły na rozwój szpitala, a my musimy za nimi nadążać. Ale wszystko jest dla dobra pacjenta i kibicujemy temu. Jakość świadczonych usług i promocja tego szpitala naprawdę robią wrażenie – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze