Mimo powiększenia przemyskiej podstrefy, będącej integralną częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park Wisłosan” o ponad 30 hektarów, wciąż czynnie działa tam ledwie jeden inwestor – rodzima firma „Hensfort”. Kiedy zaczną funkcjonować następne?
Pierwotna część przemyskiej podstrefy TSSE miała powierzchnię 42,2692 ha. Z tego sprzedane zostały działki o powierzchni 15,0584 ha. Kupiło je 5 przedsiębiorców. Pierwszą firmą, która zaczęła tam inwestycję, była firma REM II (obecnie „Hensfort”). Wybudowała halę produkcyjną. Pierwszą i – jak do tej pory – jedyną. Szef spółki Andrzej Pichur poszedł dalej i na kolejnej działce kupionej w podstrefie rozpoczął budowę kolejnej hali produkcyjnej – już firmy „Hensfort”. Budowa liczącego 2,5 tys. m kw. powierzchni obiektu ma się zakończyć w grudniu br., a inwestycja jest warta ok. 12 mln zł[paywall]. Część tej kwoty to dofinansowanie uzyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Firma w ramach własnej inwestycji, wartej kolejne 3 mln zł, wybuduje obok budynek administracyjny. „Hensfort” zatrudnia obecnie ok. 220 osób, kolejne kilkadziesiąt to pracownicy firm zewnętrznych, z którymi spółka współpracuje. Powstająca inwestycja pozwoli zwiększyć produkcję i wejść na nowe rynki zbytu. Obecnie okna z przemyskiej firmy trafiają do: Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji, Francji i Ukrainy. Wkrótce mogą także trafić na rynek amerykański. Co ważne: inwestycja zwiększy zatrudnienie, czyli da nowe miejsca pracy.
Niestety inwestycje „Hensfortu” są do tej pory jedynymi, które powstają w podstrefie. W grudniu 2016 r., decyzją premier Beaty Szydło, do podstrefy włączony został teren o powierzchni 33,8769 ha, należący do Skarbu Państwa. – Obecnie trwa procedura wyceny tego obszaru, który został podzielony na trzy działki. Po jej zakończeniu ogłoszone zostaną przetargi na ich sprzedaż. Kiedy pojawią się tam konkretne inwestycje, trudno na razie powiedzieć – stwierdził rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. Razem przemyska podstrefa liczy teraz ponad 76 ha.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.zmiana nazwy firmy i kolejne 5 lat zwolnienia z podatków
Jest to tak żałosne że opadają ręce , szkoda gadać i szkoda słów. Oczywiście też czasu , nie ma sepo raz kolejny pisać i ogłaszać że królewska mieścina pod nazwa Przemyśl stała się zadupiem , upadłym skansenem. miesciną już upadłą pod każdym względem . Ostatnio czytałem wywiad - rzeka z tą niby przewodniczącą przemyskiego Wielkiego Hurału, Hałasik - Podhalicz. Ręce opadają ale nie ma ta osoba jako przewodnicząca NIC DO POWIEDZENIA N/T ROZWOJU PRZEMYŚLA. Coś tam przebąkiwała o turystce , jakiś nieokreślonych bliżej funduszach które mają zalać kasę mieściny i spowodować wielki boom gospodarczy upadłego już dawnego miasta wojewódzkiego . Sprawia wrażenie że wogóle nie rozmumie spraw samorządowych i związanych z tym dużych inwestycji które jedynie mogą zatrzymać kolejne setki a może tysiąde młodych ludzi przed ucieczką z tego zadupia. O nie przepraszam , nie zapomniała pochwalić swojego pryncypała Kuchcińskiego jak wiele dobrego robi dla Przemyśla , jak cenne są te jego dary pomniczki konika , i tych wojaków , ba stwierdza nawet że Wielki Marszałek jest niezwykle skromny , ja dodam od siebie że również bardzo energiczny , wesoły i co najważniejsze wygadany. Zapomniała jednak dodać że osoba ta posłuje z łaski suwerena przemyskiego od niemal 20 lat , był wicewojewodą podkarpackim , zaś wkład jaki wniósł w rozwój gospodarczy Przemyśla jest żaden , 0 . Ale można i tak , nic nie widzieć , nic nie słyszeć , słuchać tego żałosnego hejnału tak wygodniej i, zadawalać się drobnicą , koralikami i udawać ze jest wszystko okey, a manna unijna poeci z nieba. A więc gratuluję dobrego samopoczucia , radosnej minki jak na zdjęciu , ale jako racjonalista przypomnę że sprawy te powrócą jak bumerang, często z podwójna siłą i uderzy to obecne zaniechanie w wasze panie Choma i pani Hałasik- Podhalicz dzieci a często również wnuki jeśli wcześniej nie czmychną jako racjonalnie myślący z upadłej powtarzam krainy. W gospodarce i ekonomii nie ma miejsca na nieustanną improwizację i fantazje o wielkim rozwoju , rewitalizacji Przemyśla na lata 2016 -2023 , jakieś miliony z bliżej nieokreślonych źródeł , zespoły basenów itp. baju , baju , baj. Pieniądze będą owszem jak sobie każdy wypracuje a na radzie jest to w sferze marzeń , snów i pobożnych życzeń. Tyle refleksji i przemyśleń. poleci z nieba.
Cierpliwości OBSERWATOR, Lucyna H-P chce robić"za prezydenta". A nuż haratnie pomysłem genialnym ...... !
NIE POLECAM !!!!!!!!
zmiana nazwy firmy i kolejne 5 lat zwolnienia z podatków
Jest to tak żałosne że opadają ręce , szkoda gadać i szkoda słów. Oczywiście też czasu , nie ma sepo raz kolejny pisać i ogłaszać że królewska mieścina pod nazwa Przemyśl stała się zadupiem , upadłym skansenem. miesciną już upadłą pod każdym względem . Ostatnio czytałem wywiad - rzeka z tą niby przewodniczącą przemyskiego Wielkiego Hurału, Hałasik - Podhalicz. Ręce opadają ale nie ma ta osoba jako przewodnicząca NIC DO POWIEDZENIA N/T ROZWOJU PRZEMYŚLA. Coś tam przebąkiwała o turystce , jakiś nieokreślonych bliżej funduszach które mają zalać kasę mieściny i spowodować wielki boom gospodarczy upadłego już dawnego miasta wojewódzkiego . Sprawia wrażenie że wogóle nie rozmumie spraw samorządowych i związanych z tym dużych inwestycji które jedynie mogą zatrzymać kolejne setki a może tysiąde młodych ludzi przed ucieczką z tego zadupia. O nie przepraszam , nie zapomniała pochwalić swojego pryncypała Kuchcińskiego jak wiele dobrego robi dla Przemyśla , jak cenne są te jego dary pomniczki konika , i tych wojaków , ba stwierdza nawet że Wielki Marszałek jest niezwykle skromny , ja dodam od siebie że również bardzo energiczny , wesoły i co najważniejsze wygadany. Zapomniała jednak dodać że osoba ta posłuje z łaski suwerena przemyskiego od niemal 20 lat , był wicewojewodą podkarpackim , zaś wkład jaki wniósł w rozwój gospodarczy Przemyśla jest żaden , 0 . Ale można i tak , nic nie widzieć , nic nie słyszeć , słuchać tego żałosnego hejnału tak wygodniej i, zadawalać się drobnicą , koralikami i udawać ze jest wszystko okey, a manna unijna poeci z nieba. A więc gratuluję dobrego samopoczucia , radosnej minki jak na zdjęciu , ale jako racjonalista przypomnę że sprawy te powrócą jak bumerang, często z podwójna siłą i uderzy to obecne zaniechanie w wasze panie Choma i pani Hałasik- Podhalicz dzieci a często również wnuki jeśli wcześniej nie czmychną jako racjonalnie myślący z upadłej powtarzam krainy. W gospodarce i ekonomii nie ma miejsca na nieustanną improwizację i fantazje o wielkim rozwoju , rewitalizacji Przemyśla na lata 2016 -2023 , jakieś miliony z bliżej nieokreślonych źródeł , zespoły basenów itp. baju , baju , baj. Pieniądze będą owszem jak sobie każdy wypracuje a na radzie jest to w sferze marzeń , snów i pobożnych życzeń. Tyle refleksji i przemyśleń. poleci z nieba.