„Zwracam się do Pana Ministra z prośbą o objęcie dofinansowaniem drogi krajowej nr 28 na odcinku Przemyśl – Medyka” – apeluje do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury, Mieczysław Kasprzak, poseł PSL w Jarosławia.
„W mojej ocenie przebudowa tej drogi ma znaczenie priorytetowe i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawę wizerunku Polski i Unii Europejskiej. Dzisiaj pojazdy, oczekujące na odprawę graniczną, ustawiają się w kilkukilometrowe[paywall] kolejki, wielokrotnie dwu- lub trzyrzędowe, zajmujące pobocze i jeden z dwóch pasów ruchu. W konsekwencji ruch dwukierunkowy odbywa się na jednym pasie ruchu. Taka sytuacja to bezsprzecznie zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa ludzi oraz mienia. W minionych latach doszło z tej przyczyny do wielu zdarzeń drogowych, kolizji i wypadków, w tym również ze skutkiem śmiertelnym” – pisze Kasprzak w interpelacji poselskiej.
W jego ocenie wspomniana droga ma istotne znaczenie dla mieszkańców okolicznych miejscowości, poruszających się w kierunku Przemyśla oraz w kierunku autostrady A4, a także w głąb Polski.
„Biorąc pod uwagę powyższą sytuację, podjęto działania zmierzające do przebudowy drogi. Projekt opracowany na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakładał rozbudowę siedmiokilometrowego odcinka z Przemyśla do Medyki. Jezdnia miała zostać poszerzona do czterech pasów wraz z pasem dzielącym o szerokości 3,5 m. Jezdnia prawa rozszerzona byłaby do czterech pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną,
a w końcowym odcinku do pięciu pasów. Rozbudowane zostałyby skrzyżowania, wykonane zatoki autobusowe i wszelkie prace przy infrastrukturze. W planie była ponadto budowa miejsca do ważenia i kontroli pojazdów, chodniki dla pieszych i ścieżki rowerowe” – wylicza poseł.
Wartość projektu, według założeń zamawiającego, wynosiła ponad 85 000 000 zł. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 104 985 000 zł. Ze względu na brak pieniędzy finansowych, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o unieważnieniu przetargu, ponieważ żadna ze złożonych ofert nie mieściła się w budżecie.
„Przypomnę, że w ostatnich latach wielokrotnie składałem w Sejmie poprawki do budżetu o zwiększenie środków finansowych na przebudowę tej ważnej arterii komunikacyjnej z Przemyśla w kierunku granicy państwa” – przypomina parlamentarzysta. „Niestety nie potrafię zrozumieć, z jakich powodów zgłaszane przeze mnie poprawki zostały odrzucone przez większość parlamentarną, w tym przez posłów z Podkarpacia. Pomimo upływu całej kadencji sejmowej i wielokrotnie składanych deklaracji o zrównoważonym rozwoju naszego kraju przez Pana Premiera i Ministrów nie zdołano zmodernizować drogi tak ważnej dla Przemyśla i okolic. Dziś z upływem czasu widać, że bez znaczącego wsparcia tej inwestycji nie zostanie ona wykonana, co z niepokojem przyjmują samorządowcy, jak również mieszkańcy Przemyśla i okolicznych miejscowości, kierując do mnie interpelacje” - podkreśla.
Mieczysław Kasprzak pyta ministra Adamczyka, kiedy zostanie wykonana, oczekująca od dłuższego czasu na generalny remont, droga krajowa nr 28, biegnąca od Przemyśla w kierunku granicy Polski w Medyce?
„Kiedy i jakie środki finansowe zostaną zabezpieczone na wykonanie tej inwestycji?
Czy w przypadku zgłoszenia poprawek w czasie procedowania budżetu w Sejmie zyskają one poparcie ze strony rządu? – zastanawia się.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wnet miną dwa lata od szumnych zapowiedzi budowy nowego centrum logistycznego, co słychać w tym temacie ???? dla przypomnienia kilka publikacji :https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej- https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy- http://www.mwmarchitekci.pl/realizacje/centrum-logistyczne.html
Wnet minie rok od szumnych zapowiedzi budowy nowego centrum logistycznego, co słychać w tym temacie ???? dla przypomnienia kilka publikacji : - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej - http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/3Q3r/content/o-transgranicznym-centrum-obslugi-celnej-w-przemyslu-na-podkarpackim-forum-transportu-i-logistyki?redirect=http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/aktualnosci?p_p_id=101_INSTANCE_3Q3r&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1 - https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy
Prawo i sprawiedliwość w przemyslu to głównie szumne zapowiedzi...dlatego dostali czerwona kartkę w wyborach prezydenckich...a szkoda bo wiele osób swego czasu napewno liczyło ze kiedy przemyslem rządził uwczesny prezydent pan Choma z pisem Który jednocześnie rządził w województwie i parlamencie będzie jak przed wyborami wcześnie zapowiadano miasto mlekiem i miodem płynące ...a pogrążało się w jeszcze większym bagnie co wreszcie docenili mieszkańcy hehe...
Pamiętam jeszcze jak chodziłem do szkoły średniej to mieli robić drogę do Medyki (4 pasy). To bylo 21 lat temu a drogi dalej nie ma tylko opowiesci. Jak zobacze to uwierze.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=29748
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=8202
Kasprzak wyrwał się przed szereg przed wyborami, tak po prostu by o nim nie zapomnieć. A reszta no cóż dupa zabita, Jaruś mówił wszędzie i jasno, zagłosuje ie na nas dostaniecie pieniądze. A durny jak zwykle przemyski suwerena jak nie przez 16 lat Choma który został z pisu wywalony to znów Kukiz 15 jakby Bakun miał być zbawcą i mężem opatrznościowym, nie biorąc pod uwagę że facet nie ma żadnego zaplecza finansowego czy politycznego, sam zrejterował od Kukiza rozpadającej się nic nie znaczącej sezonowej partyjki zwanej ruchem Kukiza. A efekty mamy, żadnych inwestycji żadnych działań, ba nawet oszczędzanie na sprzątaniu mieściny, po prostu spłacanie części ogromnego zadłużenia i koniec przemyski suwerena, reszta to improwizacja i nędza. Zobacz wyborców na pokornego suwerena w Jarosławiu, mają świetną młodą posłankę obecnie ministra w kancelarii premiera z PiS, mają pieniądze, miliony na dalszy rozwój i mały Jarosław wyprzedza nas czyli Przemyśl w rozwoju o lata świetlne. A wyznacznikiem Przemyśla została barierka przy schodach w Rynku, bociany w klinice Ada i lody we Fiore. I zero pieniędzy z PiS zemsta marszałka i prezesa będzie i jest już sroga, oni porażki i tego policzka w wyborach nie zapomną, Przemyśl nie dostanie nic prawie nic co widać, słychać i czuć. Zostaną dzwony u Felczyńskich i ten głupawy denerwujący hejnał grający na trwogę, głosząc upadek i totalną degradację Przemyśla. Ale jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram to moje stałe motto i uzasadnione jak widać. Nie wierzycie, zobaczycie.
"Ale jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram to moje stałe motto i uzasadnione jak widać. Nie wierzycie, zobaczycie. Są to twoje słowa . Czyli masz pretensje do wyborców, to wyborcy są winni . CZY TAK?
do m.Miałem nie polemizować ale zapytam o stan twojej wiedzy o państwie i prawie , konstytucji i innych przepisów wykonawczych. Zadałeś pytanie więc odpowiadam pytaniem , kto wybiera posłów i senatorów , prezydentów , burmistrzów , wójtów czy starostów ? , opowiem , wyborcy wg PIS suweren , w wyborach powszechnych , tajnych , bezpośrednich itd. A więc winni są wyborcy , gdyż wybierają ludzi o których nie mają zielonego pojęcia , czasem kierują się nie wiedza merytoryczną , doświadczeniem zawodowym czy wykształceniem , czasem wyglądem i aparycją a czasem bo moda na niektóre partie czy ruchy społeczne , przykłady z ostatnich lat : Palikot , Biedroń , Kukiz a więc jedno kadencyjnych politykierów . Nie wracam do Chomy bo to przebrzmiała melodia , stary kotlet , ale pytam jakie walory miał pan Bakun oprócz wzrostu i młodego wieku , jakie wykształcenie ? (np. wyższe brak ) , staż w administracji samorządowej (doświadczenie zawodowe - brak) , zaplecze polityczne ( jak widać po ruchach kadrowych , marne ) , i co najważniejsze zaplecze polityczne , możliwość pozyskania pieniędzy na realizację przedwyborczych obietnic , przecież każdy widzi że żadne , żadnych środków do pozyskania gdyż wszystko , cała KASA w rekach PIS a były na szczęście już Marszałek i prezes pamiętają o strasznej porażce i policzku jaki otrzymali od suwerena w Przemyślu mateczniku Marszałka Marka Tadeusza , zaś można porównać np. Jarosław , dostali miliony na rozwój miasta i powiatu, przeczytaj w ostatnim wydaniu Życia. Tyle i aż tyle bo się rozpisałem ale chce byś zrozumiał że wszystko zależy od wyborów i wyborców jak to w demokracji bywa , a więc czy wyborcy winni , odpowiadam jasno - TAK , TAK , TAK. Jacy wyborcy taka "wadza" powtarzam moją stałą mantrę jaki pan taki kram. Pozdrawiam kolego m. zadający pytanie skoro jesteśmy na per" Ty" co jest miłe i sympatyczne. A jeśli nie mam racji co do sylwetki politycznej i wykształcenia pana Bakuna obecnego prezydenta m. Przemyśla proszę mnie poprawić.
Wnet miną dwa lata od szumnych zapowiedzi budowy nowego centrum logistycznego, co słychać w tym temacie ???? dla przypomnienia kilka publikacji :https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej- https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy- http://www.mwmarchitekci.pl/realizacje/centrum-logistyczne.html
Wnet minie rok od szumnych zapowiedzi budowy nowego centrum logistycznego, co słychać w tym temacie ???? dla przypomnienia kilka publikacji : - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/1365/jadwiga-zenowicz-o-powstaniu-transgranicznego-centrum-obslugi-celnej - http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/3Q3r/content/o-transgranicznym-centrum-obslugi-celnej-w-przemyslu-na-podkarpackim-forum-transportu-i-logistyki?redirect=http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/aktualnosci?p_p_id=101_INSTANCE_3Q3r&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1 - https://www.zycie.pl/informacje/artykul/12974,wybuduja-transgraniczne-centrum-obslugi-celnej-beda-nowe-miejsca-pracy
Prawo i sprawiedliwość w przemyslu to głównie szumne zapowiedzi...dlatego dostali czerwona kartkę w wyborach prezydenckich...a szkoda bo wiele osób swego czasu napewno liczyło ze kiedy przemyslem rządził uwczesny prezydent pan Choma z pisem Który jednocześnie rządził w województwie i parlamencie będzie jak przed wyborami wcześnie zapowiadano miasto mlekiem i miodem płynące ...a pogrążało się w jeszcze większym bagnie co wreszcie docenili mieszkańcy hehe...