Od 28 grudnia br. na granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Zmieniono kategorie osób zwolnionych z kwarantanny. Na Podkarpaciu odprawy graniczne dokonywane są w Budomierzu, Korczowej oraz w Medyce.
Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy, a także obywatele innych państw przekraczający polską granicę, stanowiącą granicę zewnętrzną UE (na Podkarpaciu jest to granica z Ukrainą). Na kwarantannę po przekroczeniu granicy kierowani są podróżujący transportem zbiorowym. Zwolnione z kwarantanny są m.in. osoby zaszczepione na COVID-19.
Aktualnie granicę z Ukrainą (na Podkarpaciu) można przekraczać w: Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy), Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy) i Budomierzu (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 ton). Nadal zamknięte jest przejście graniczne w Krościenku. Wciąż nie kursują osobowe pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski.
Na granicy wewnętrznej UE (na Podkarpaciu jest to granica z Republiką Słowacką) nie są prowadzone kontrole graniczne. Jednak planując podróż zagraniczną, należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze