Ratownicy z grup PCK z Przemyśla, Kielc i Warszawy przez trzy dni ćwiczyli działania poszukiwawczo-ratownicze w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Jednym z zadań były poszukiwania nocne.
- Co roku spotykamy się w Kalwarii Pacławskiej, żeby poćwiczyć w trudnym terenie prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Jest śnieg, więc warunki są tym bardziej ciężkie – mówi Łukasz Szaruga, szef przemyskiej Grupy Ratownictwa PCK.
W poszukiwaniach, ratownicy posługiwali się urządzeniami GPS, które znacznie ułatwiają poruszanie się po terenie, zwłaszcza w nocy.
Oprócz tego, ratownicy-wolontariusze ćwiczyli podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz obsługę nowoczesnego sprzętu, jak biobag do transportu osób z chorobami zakaźnymi, czy namiot pneumatyczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze