Przy oddziale obserwacyjno-zakaźnym szpitala wojewódzkiego w Przemyślu odbyły się ćwiczenia na wypadek koronawirusa.
W ćwiczeniach wzięli udział strażacy we współpracy z personelem szpitala i sanepidem. Rozstawiono namioty pneumatyczne, które mogą w razie konieczności posłużyć do przygotowania pomieszczeń do wstępnej selekcji potencjalnych zainfekowanych osób.
Podobne ćwiczenia zostały także przeprowadzone w Mielcu oraz wielu innych miastach naszego kraju.
– Są to tylko i wyłącznie ćwiczenia, polegające na sprawdzeniu możliwości technicznych sprzętu w powyższym zakresie oraz zweryfikowaniu funkcjonujących procedur i należy zachować spokój – podkreśla rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.
Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.
Rzecznik informuje, że od 24 stycznia Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostają 132 osoby. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 2 osób – są one w trakcie badań.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 30 testów, wszystkie są ujemne.
Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Koronawirus czai się w tych śmieciach...!
No to ćwiczcie dalej !!!SANEPID ZMUSI LUDZI DO SZCZEPIEŃ POD LUFAMI KARABINÓW? - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - HUBERT CZERNIAK - KORONAWIRUS I POLICJA MEDYCZNASZCZEPIONKA PRZECIW KORONAWIRUSOWI TO OGROMNY EKSPERYMENT NA LUDZKOŚCI - ODKRYWAMYZAKRYTE.COM
Kubły zw śmiec i ami po kamienich. Tego się nie boicie??,
Koronawirus czai się w tych śmieciach...!
No to ćwiczcie dalej !!!SANEPID ZMUSI LUDZI DO SZCZEPIEŃ POD LUFAMI KARABINÓW? - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - HUBERT CZERNIAK - KORONAWIRUS I POLICJA MEDYCZNASZCZEPIONKA PRZECIW KORONAWIRUSOWI TO OGROMNY EKSPERYMENT NA LUDZKOŚCI - ODKRYWAMYZAKRYTE.COM
Kubły zw śmiec i ami po kamienich. Tego się nie boicie??,