Reklama

Ćwiczyli na wypadek koronawirusa [ZDJĘCIA]

04/03/2020 14:11

Przy oddziale obserwacyjno-zakaźnym szpitala wojewódzkiego w Przemyślu odbyły się ćwiczenia na wypadek koronawirusa.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy we współpracy z personelem szpitala i sanepidem. Rozstawiono namioty pneumatyczne, które mogą w razie konieczności posłużyć do przygotowania pomieszczeń do wstępnej selekcji potencjalnych zainfekowanych osób.

Podobne ćwiczenia zostały także przeprowadzone w Mielcu oraz wielu innych miastach naszego kraju.

– Są to tylko i wyłącznie ćwiczenia, polegające na sprawdzeniu możliwości technicznych sprzętu w powyższym zakresie oraz zweryfikowaniu funkcjonujących procedur i należy zachować spokój – podkreśla rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Reklama

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Rzecznik informuje, że od 24 stycznia Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostają 132 osoby. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 2 osób – są one w trakcie badań.

Reklama

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 30 testów, wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Azot - niezalogowany 2020-03-04 15:10:22

    Koronawirus czai się w tych śmieciach...!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-03-04 17:49:10

    No to ćwiczcie dalej !!!SANEPID ZMUSI LUDZI DO SZCZEPIEŃ POD LUFAMI KARABINÓW? - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - HUBERT CZERNIAK - KORONAWIRUS I POLICJA MEDYCZNASZCZEPIONKA PRZECIW KORONAWIRUSOWI TO OGROMNY EKSPERYMENT NA LUDZKOŚCI - ODKRYWAMYZAKRYTE.COM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hvhhnnjj - niezalogowany 2020-03-05 00:22:40

    Kubły zw śmiec i ami po kamienich. Tego się nie boicie??,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama