Reklama

Ćwierć wieku szkoły sióstr niepokalanek

22/10/2018 13:45

Tradycje wychowawczo-edukacyjne sięgają początków istnienia klasztoru ss. Niepokalanek w Jarosławiu. W zawierusze dziejów zabudowania klasztorne zmieniały właścicieli i funkcje, by w we wrześniu 1993 pomieścić szkołę podstawą, a następnie także gimnazjum. 6 października zgromadzenie świętowało 25-lecie tych wydarzeń.

Okrągła rocznica ponownego utworzenia w murach klasztoru placówki edukacyjno-wychowaczej stała się okazją do prawdziwego szkolnego święta, tym radośniejszego, że połączonego z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości[paywall] . Uroczystości w SP ss. Niepokalanej w Jarosławiu rozpoczęły się mszą świętą w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, koncelebrowaną przez biskupa Stanisława Jamrozka. W jej trakcie biskup podkreślał znaczenie szkoły w lokalnej społeczności, wspominał wielu wspaniałych wychowanków, chwalił zwyczaj noszenia mundurków i dbałość nauczycieli i wychowawców o formowanie właściwego zachowania uczniów, godnego tradycji szkoły.

Po mszy uczniowie wystąpili z krótkim programem artystycznym, s. Benedykta od Krzyża wygłosiła wykład Klasztorne ścieżki ku Niepodległej – tułaczki, przygody, spotkania, czyli wiry historii na Głębokiej, a na zakończenie uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę Młodzi dla Niepodległej.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama