Tradycje wychowawczo-edukacyjne sięgają początków istnienia klasztoru ss. Niepokalanek w Jarosławiu. W zawierusze dziejów zabudowania klasztorne zmieniały właścicieli i funkcje, by w we wrześniu 1993 pomieścić szkołę podstawą, a następnie także gimnazjum. 6 października zgromadzenie świętowało 25-lecie tych wydarzeń.
Okrągła rocznica ponownego utworzenia w murach klasztoru placówki edukacyjno-wychowaczej stała się okazją do prawdziwego szkolnego święta, tym radośniejszego, że połączonego z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości[paywall] . Uroczystości w SP ss. Niepokalanej w Jarosławiu rozpoczęły się mszą świętą w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, koncelebrowaną przez biskupa Stanisława Jamrozka. W jej trakcie biskup podkreślał znaczenie szkoły w lokalnej społeczności, wspominał wielu wspaniałych wychowanków, chwalił zwyczaj noszenia mundurków i dbałość nauczycieli i wychowawców o formowanie właściwego zachowania uczniów, godnego tradycji szkoły.
Po mszy uczniowie wystąpili z krótkim programem artystycznym, s. Benedykta od Krzyża wygłosiła wykład Klasztorne ścieżki ku Niepodległej – tułaczki, przygody, spotkania, czyli wiry historii na Głębokiej, a na zakończenie uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę Młodzi dla Niepodległej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze