Piękny jubileusz 25-lecia istnienia przeżywała w niedzielę, 27 stycznia, radymniańska świetlica „Wzrastanie”. Z tej okazji odbyło się misterium jasełkowo-kolędowe „W blasku Miłości”, a imprezie towarzyszyła wystawa fotografii.
Jasełka odbyły się w sali parafialnej przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Wśród zgromadzonych przyjaciół placówki „Wzrastanie” znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, członkowie Stowarzyszenia Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży „Wzrastanie” z jego prezes Alicją Sabatowską na czele[paywall] , reprezentanci miejskich przedsiębiorstw i instytucji oraz mieszkańcy – najczęściej najbliżsi młodych aktorów. Wszystkich, oprócz udanej gry scenicznej, zachwycił rozmach inscenizacji. W trakcie przedstawienia sceny biblijne przeplatały się ze scenkami rodzajowymi poruszającymi problematykę współczesną. Wszystko zaś okraszone zostało kolędami i pełnymi uroku układami tanecznymi. Po występie swój czas mieli zaproszeni goście. Głos zabierali Anna Huk, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Mieczysław Piziurny, burmistrz miasta Radymna, ks. Kazimierz Piwowar, proboszcz tutejszej parafii oraz ks. Krzysztof Rzepka, notariusz przemyskiej kurii. Uroczystość zakończył bardzo przyjemny akcent – wymiana podarków. Najpierw widzowie obdarowani zostali serduszkami jubileuszowymi, wykonanymi własnoręcznie przez dzieci ze świetlicy. Następnie, jako podziękowanie za wspieranie radymniańskiego „Wzrastania”, statuetki otrzymali burmistrz M. Piziurny i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie L. Trudzik. Wreszcie za swą niezwykle ofiarną pracę symboliczną nagrodę otrzymali wolontariusze świetlicy: Anna, Ewa, Marta i Kacper. Na ich ręce także trafiły okolicznościowe statuetki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze