Reklama

Czarna seria w podprzeworskiej miejscowości [ZDJĘCIA]

11/10/2019 19:39

Na przestrzeni zaledwie kilku dni w podprzeworskich Urzejowicach rozegrały się trzy zdarzenia o dramatycznym przebiegu. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, 2 osoby odniosły obrażenia, duże są natomiast straty materialne.

Wydarzenia raczej się ze sobą nie wiążą, choć dwa z nich dotyczą tego samego rodzaju zajść. Niemniej jednak warto odnotować, że na przestrzeni 4 dni, od 30 września do 3 października, służby do Urzejowic wzywane były trzykrotnie[paywall].

Spłonęła drewniana chałupa

Zaczęło się 30 września w godzinach popołudniowych. To właśnie tego dnia zapalił się drewniany budynek. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przeworsku oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z: Urzejowic, Sieteszy i Kańczugi. Pomimo zaangażowania sporego nakładu sił budynek uległ niemal całkowitemu spaleniu. Po ukończeniu akcji gaśniczej strażacy przeszukali pogorzelisko, uczestniczyli też w pracach rozbiórkowych spalonej konstrukcji. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Reklama

Podpalenie w warsztacie?

Dzień później strażacy znów mieli pełne ręce roboty w Urzejowicach właśnie. Kilkanaście minut przed 23 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku wpłynęło zawiadomienie o pożarze na prywatnej posesji. Gdy strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że płonie 5 samochodów osobowych stojących przy pobliskim warsztacie samochodowym oraz elewacja sąsiedniego budynku. – Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów gaśniczych z piany ciężkiej i jednego prądu wody w obronie budynku mieszkalnego – informuje bryg. Tomasz Dzień, zastępca komendanta powiatowego PSP w Przeworsku. – Na miejscu pracowali również policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Prowadzone w sprawie postępowanie przygotowawcze wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia – informuje z kolei oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, asp. szt. Justyna Urban. Na obecnym etapie postępowania rozważane są wszystkie możliwości,  niewykluczone, że doszło tu do podpalenia. Rzeczniczka prasowa przeworskiej komendy dementuje natomiast pojawiające się w przestrzeni medialnej sugestie, jakoby zdarzenia z Urzejowic można było łączyć z podpaleniem samochodu, do jakiego doszło na jednym z osiedli w Przeworsku ponad tydzień wcześniej.

Zjechała na drugi pas

Po raz kolejny syreny zawyły w Urzejowicach 3 października. Późnym popołudniem doszło w tej miejscowości do wypadku drogowego, w wyniku którego ucierpiały dwie osoby i trzy pojazdy. Jak wstępnie ustalili policjanci, 48-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, kierująca samochodem osobowym marki BMW, na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu. Tu najpierw uderzyła w volkswagena polo, a następnie skodę fabię. Najbardziej ucierpiały osoby podróżujące autami, które przyjęły pierwszy impet uderzenia. Do szpitala trafiła kobieta prowadząca bmw oraz 33-letni mieszkaniec Przeworska, kierowca volkswagena.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama