Reklama

„Czarny tydzień” pracowników pomocy społecznej

21/11/2018 19:30

W poniedziałek, 19 bm. w ramach ogólnopolskiego protestu pracowników pomocy społecznej odbywa się „Czarny tydzień w pomocy społecznej”.

„Ogólnopolska Pikieta Pracowników Pomocy Społecznej, która stała się ogromnym sukcesem i mobilizacją Naszego środowiska zawodowego - już za nami. W sprawie traktowania Nas przez resort powiedzieliśmy „A”, więc wobec dalszej ignorancji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyszedł czas[paywall] powiedzieć „B”, a dokładnie „"C” jak Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej” – piszą organizatorzy protestu.

I dalej:

„Zachęcamy Was by w całym Tygodniu przypiąć i nosić w pracy emblemat będący wyrazem wsparcia dla trwającego Protestu, a dodatkowo w Dniu Pracownika Socjalnego ubrać się „na czarno”. W ten symboliczny sposób chcemy pokazać, że w każdym miejscu w Polsce jesteśmy zdeterminowani i będziemy kontynuować do skutku działania na rzecz poprawy naszych warunków płacy oraz pracy” – piszą w apelu skierowanym do pracowników pomocy społecznej.

Reklama

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej przekazała Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt zmian w ustawie o pomocy społecznej dotyczącej zakresu obowiązków i uprawnień zawodowych. Wynika z niego, że nowelizacja miałaby zapewnić dokładne określenie jednostek, do których pracownicy socjalni mogliby się zwrócić o pomoc. Mieliby też mieć zagwarantowane wydłużenie dodatkowego urlopu wypoczynkowego do 12 dni rocznie, a także uprawnienia do niego po 3, a nie jak dotąd po 5 latach pracy. Zdaniem członków federacji, nowa ustawa dawałaby szansę na nagrody na poziomie lokalnym i ogólnopolskim. Postulaty odnoszą się także do ustaleń stopni awansu zawodowego. Ponadto wspomniani domagają się podniesienia wynagrodzeń, aby było odpowiednie do trudu jakie wkładają w wykonywanie obowiązków.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    M - niezalogowany 2018-11-22 09:39:16

    I słusznie - rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo - brak tylko na godne wynagrodzenia za pracę. Ściąga się imigrantów, zamiast odpowiednimi wynagrodzeniami, a nie zasiłkami, motywować własnych obywateli do pracy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2018-11-22 20:03:29

    Kto następny do strajkowania, teraz ostatnio taka moda? Jeszcze się nie wyczerpały możliwości, zostało sporo grup zawodowych. Więc kiedy strajk sprzedawców i np. kasjerek z Lidla? ...a nie, to raczej nie jest możliwe z jednego względu - dostałyby kopa w 4 litery i skończyłoby się na tym "strajkowanie"...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama