Reklama

Czekał na „mandat” kilka tygodni. Dostał i idzie z nim do sądu!

– To miejsce nie spełnia elementarnych warunków do nazywania go parkingiem. A już kwestia pobierania opłat za pozostawienie w tym miejscu samochodu jest, moim zdaniem, niedopuszczalna i nielegalna! Czekałem na mandat i się doczekałem. Idę z tym do sądu – zapewnił Ryszard Gawlik, rodowity przemyślanin, który po 35 latach wrócił do rodzinnego miasta z Kanady.

Pan Ryszard jest przemyślaninem wychowanym na popularnym „Jazie”. – Już trochę tu mieszkam i jestem kompletnie zdruzgotany i załamany, patrząc na nieudolność miejscowych urzędników. Oczywiście, zauważyłem pozytywne zmiany, ale pewnych rzeczy nie potrafię sobie racjonalnie wytłumaczyć. Pamiętam czasy, kiedy na dzikiej, trawiastej plaży na Kmieciach odbywały się mecze w nogę miasto kontra Kmiecie o beczkę piwa z pobliskiego browaru lub grało się w siatkę. Własnoręcznie postawione słupki, o trawie nawet nie wspomnę. Była tak przystrzyżona, że przypominała tę na najlepszym polu golfowym. Teraz sięga powyżej pasa. Niedawno byłem na boiskach na Kmieciach. Wspaniała pogoda, a tam żywego ducha[paywall].

Czy prezydent widział prawdziwy parking?

– Celowo kilka razy tutaj parkowałem , nie płacąc. Czekałem, aż ktoś mi wreszcie wlepi mandat. I doczekałem się! Byłem z zięciem załatwić pewną sprawę, przychodzę do samochodu, a on krzyczy, że wreszcie się doczekałem, że mam, co chciałem. Działam tak jak stary przemyślak. Nie dam się złamać. Na pewno nie zapłacę. Niech mnie oddadzą do sądu, nim ja to zrobię. Nie gram gieroja, a uważam, że pobieranie opłat za to coś, co nazywane jest parkingiem, jest nielegalne – stwierdził pan Ryszard.

Reklama

Mandat wystawiony został przez kontrolera z Zarządu Dróg Miejskich i datowany jest na 31 maja br. 6 czerwca br. R. Gawlik wystosował pismo do ZDM-u. Zaczął je trochę rubasznie: „Pragnę złożyć gratulacje dla służb miejskich za odnalezienie mojego samochodu bez uiszczenia opłaty za parkowanie tuż przed wejściem głównym do muzeum na placu Rybim! Dobra robota! Miejsce to szumnie zwane jest płatnym parkingiem. Ta nazwa to niewiarygodna wręcz bzdura, a także blamaż dla władz miejskich siedzących w ratuszu. Tak, siedzących, i to z butaprenem na fotelach, a nie rządzących i  chcących jak najlepiej dla naszego pięknego Przemyśla. Czy ktoś z szanownych rajców z panem prezydentem na czele widział w życiu prawdziwy parking i to w dodatku płatny? Stwierdzam z całym przekonaniem, że nie! (...)”.

Plac Rybi natychmiast zamknięty!

– Przecież na tych wybojach i dziurach można urwać oś, uszkodzić koło, a ze względu na mało widoczne linie wyznaczające poszczególne miejsca, a czasami ich brak , panuje tam ścisk i możliwe jest uszkodzenie karoserii. Przez to właśnie mój samochód, a konkretnie tylny zderzak i prawe przednie drzwi, został zniszczony. Pytam, czy urząd miasta pokryje koszty naprawy? Raz jeszcze powtórzę: pobieranie opłat za pozostawienie auta w tym miejscu jest niedopuszczalne i nielegalne. Specjalnie mówię o pozostawieniu i nie używam słowa zaparkowaniu, bo o tym będzie można mówić dopiero wówczas, kiedy to miejsce zostanie przywrócone do stanu przeznaczonej używalności – twierdzi pan Ryszard. –Powinno natychmiast zostać zamknięte i opatrzone tablicą z następującą treścią: „Remont – tu powstaje parking z prawdziwego zdarzenia” – dodał.

Do sprawy wrócimy, kiedy – jak przypuszczamy – rozpocznie się proces sądowy.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    haha - niezalogowany 2017-06-13 18:26:02

    przemyśl nie toronto

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sss - niezalogowany 2017-06-13 19:28:41

    to nie znaczy że ma być w nim tak źle jak jest...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radek - niezalogowany 2017-06-13 19:35:52

    Owszem zgadzam się że stan nawierzchni nie jest podstawą do odmowy uiszczenia opłaty parkingowej. z drugiej strony parking, o którym mowa jest w ścisłym centrum miasta zaraz obok zatrzymują się autobusy turystyczne. Ludzie wychodza z autokarów zobaczyć piękne miasto i co zastają.....dziurawy parking. Niestety jest to zła wizytówka miasta...moim zdaniem powinna być zmieniona. Moim zdaniem miast już dawno powinno zbudować tam parking kilkupoziomowy z miejscami dla autokarów oraz zapleczem sanitarnym ale to są niestety utopijne marzenia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama