– To miejsce nie spełnia elementarnych warunków do nazywania go parkingiem. A już kwestia pobierania opłat za pozostawienie w tym miejscu samochodu jest, moim zdaniem, niedopuszczalna i nielegalna! Czekałem na mandat i się doczekałem. Idę z tym do sądu – zapewnił Ryszard Gawlik, rodowity przemyślanin, który po 35 latach wrócił do rodzinnego miasta z Kanady.
Pan Ryszard jest przemyślaninem wychowanym na popularnym „Jazie”. – Już trochę tu mieszkam i jestem kompletnie zdruzgotany i załamany, patrząc na nieudolność miejscowych urzędników. Oczywiście, zauważyłem pozytywne zmiany, ale pewnych rzeczy nie potrafię sobie racjonalnie wytłumaczyć. Pamiętam czasy, kiedy na dzikiej, trawiastej plaży na Kmieciach odbywały się mecze w nogę miasto kontra Kmiecie o beczkę piwa z pobliskiego browaru lub grało się w siatkę. Własnoręcznie postawione słupki, o trawie nawet nie wspomnę. Była tak przystrzyżona, że przypominała tę na najlepszym polu golfowym. Teraz sięga powyżej pasa. Niedawno byłem na boiskach na Kmieciach. Wspaniała pogoda, a tam żywego ducha[paywall].
– Celowo kilka razy tutaj parkowałem , nie płacąc. Czekałem, aż ktoś mi wreszcie wlepi mandat. I doczekałem się! Byłem z zięciem załatwić pewną sprawę, przychodzę do samochodu, a on krzyczy, że wreszcie się doczekałem, że mam, co chciałem. Działam tak jak stary przemyślak. Nie dam się złamać. Na pewno nie zapłacę. Niech mnie oddadzą do sądu, nim ja to zrobię. Nie gram gieroja, a uważam, że pobieranie opłat za to coś, co nazywane jest parkingiem, jest nielegalne – stwierdził pan Ryszard.
Mandat wystawiony został przez kontrolera z Zarządu Dróg Miejskich i datowany jest na 31 maja br. 6 czerwca br. R. Gawlik wystosował pismo do ZDM-u. Zaczął je trochę rubasznie: „Pragnę złożyć gratulacje dla służb miejskich za odnalezienie mojego samochodu bez uiszczenia opłaty za parkowanie tuż przed wejściem głównym do muzeum na placu Rybim! Dobra robota! Miejsce to szumnie zwane jest płatnym parkingiem. Ta nazwa to niewiarygodna wręcz bzdura, a także blamaż dla władz miejskich siedzących w ratuszu. Tak, siedzących, i to z butaprenem na fotelach, a nie rządzących i chcących jak najlepiej dla naszego pięknego Przemyśla. Czy ktoś z szanownych rajców z panem prezydentem na czele widział w życiu prawdziwy parking i to w dodatku płatny? Stwierdzam z całym przekonaniem, że nie! (...)”.
– Przecież na tych wybojach i dziurach można urwać oś, uszkodzić koło, a ze względu na mało widoczne linie wyznaczające poszczególne miejsca, a czasami ich brak , panuje tam ścisk i możliwe jest uszkodzenie karoserii. Przez to właśnie mój samochód, a konkretnie tylny zderzak i prawe przednie drzwi, został zniszczony. Pytam, czy urząd miasta pokryje koszty naprawy? Raz jeszcze powtórzę: pobieranie opłat za pozostawienie auta w tym miejscu jest niedopuszczalne i nielegalne. Specjalnie mówię o pozostawieniu i nie używam słowa zaparkowaniu, bo o tym będzie można mówić dopiero wówczas, kiedy to miejsce zostanie przywrócone do stanu przeznaczonej używalności – twierdzi pan Ryszard. –Powinno natychmiast zostać zamknięte i opatrzone tablicą z następującą treścią: „Remont – tu powstaje parking z prawdziwego zdarzenia” – dodał.
Do sprawy wrócimy, kiedy – jak przypuszczamy – rozpocznie się proces sądowy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.to nie znaczy że ma być w nim tak źle jak jest...
Owszem zgadzam się że stan nawierzchni nie jest podstawą do odmowy uiszczenia opłaty parkingowej. z drugiej strony parking, o którym mowa jest w ścisłym centrum miasta zaraz obok zatrzymują się autobusy turystyczne. Ludzie wychodza z autokarów zobaczyć piękne miasto i co zastają.....dziurawy parking. Niestety jest to zła wizytówka miasta...moim zdaniem powinna być zmieniona. Moim zdaniem miast już dawno powinno zbudować tam parking kilkupoziomowy z miejscami dla autokarów oraz zapleczem sanitarnym ale to są niestety utopijne marzenia
A czy ob Baranie heheszku porównuje Przemyśl do Toronto? Czy jedynie do stanu jaki pamięta sprzed emigracji?
ma facet racje teraz to korwa tylko jebane biegi urzadzaja , o puchar tego lub tamtego , a nie zadnego cos konkretnego przemyska dycha dupa i sraka co chwile tylko biegi
Uuuu będzie ciekawie. Powodzenia Panie Ryszardzie. Mam nadzieję że urzędasy dostaną po dupie.Żeby było śmieszniej to budowa w tym miejscu galerii handlowej wraz z parkingiem ożywiłaby ulicę Frankensztańską i Kazimierzowską.
To fakt, między Kanadą a Polską jest niewyobrażalna przepaść kulturowa. Współczuję temu Panu i życzę, aby się szybko odnalazł w tym ciemnogrodzie.
Budowa galerii zabiłaby całkowicie handel na w/w ulicach
Nie się śpieszy przed tym kiedy PISoBOLSZEWIA wykończy sądy.
Powodzenia, taki ( parking) to jakieś nie porozumienie , jak Bieszczady to chyba Przemyśl, tylko auto typu Uaz
Tak było dobrze za komuny a on pojechał do Kanady? Dziwi się że nikt na plaży nie jest, nie jest bo nie ma wody w Sanie takiej jak przed jego wyjazdem do Kanady!!!! W Sanie nikt nie pływa, bo woda płytka i brudna. Czy w Ottawie ktoś dzisiaj się kąpie? Panie Ryszardzie czasy się zmieniły, a pan dalej ciuła grosz i nie wyda na opłatę. W Kanadzie zapłaciłby Pan za parking bo mandat jest znacznie wyższy, zaś nauczony za komuny, że w Polsce wszystko za darmo, nie teraz trzeba płacić. Szkoda było 0,5 dolara to zapłaci 50dolarów (około 200 zł plus koszty sądowe). , przepisy są dla każdego. Pozdrawiam
Krajan opowiadasz bzdury -przepisy trzeba znać np. rozporzadzenie jak ma być oznakowany parking płatny i w jaki sposób maja być wyznaczone i oznakowane poszczególne miejsca parkingowe. Dopowiem że nie wystarczy znak przy wjezdzie jak się niektórym wydaje . Facet wygra w sądzie jak wielu w polsce przeciw nieprawidłowo oznakowanym płatnym parkingom wystarczy poszukać w necie. Miasto to nie prywatny folwark gdzie na prywatnym klepisku przy okazji odpustu można pobierać opłaty za postój -pomimo prezentowanej takiej właśnie mentalności..PS. Kiedyś woda w sanie była czysta, dziś jest gorsza i to widać gołym okiem dlatego mało osób sie kompie a przeciez mamy europe kanalizację, oczyszczalnie, zlikwidowano zakłady przemysłowe(stomil sanok) rzeżnie itp a woda gorsza i bardziej brudna dlaczego ????
Pani Wiesławo, czas pokaże czy "opowiadam bzdury". Twierdzi Pani ,nie wystarczy znak drogowy a co jeszcze powinno być?
Wylany asfalt i cieć do pilnowania lub monitoring.Ja też nie płacę za takie HUJOWE "parkingi".
No nie wystarczy musi być jeszcze parkometr.ostatnio jak szedłem do parkometru to typek przedemną wypierdzielił łazana chyba potkną się o swój nos albo wpadł w dziurę po kolana
Brawo Panie Ryszardzie! Na tym parkingu są takie dziury, że krzywdę sobie można zrobić , brak oznaczonych miejsc do parkowania, to za co ta opłata parkingowa? W całym mieście zostały oznaczone na niebiesko miejsca dla osób niepełnosprawnych, tylko nie na płatnym parkingu w centrum miasta, może dlatego że na żwirze ciężko jest malować farbą? Przemyśl jest pięknym miastem, przyjeżdżają turyści z różnych miast i państw, a w mieście Przemyśl w samym centrum dziurawy płatny parking - wstyd.
przemyśl nie toronto
to nie znaczy że ma być w nim tak źle jak jest...
Owszem zgadzam się że stan nawierzchni nie jest podstawą do odmowy uiszczenia opłaty parkingowej. z drugiej strony parking, o którym mowa jest w ścisłym centrum miasta zaraz obok zatrzymują się autobusy turystyczne. Ludzie wychodza z autokarów zobaczyć piękne miasto i co zastają.....dziurawy parking. Niestety jest to zła wizytówka miasta...moim zdaniem powinna być zmieniona. Moim zdaniem miast już dawno powinno zbudować tam parking kilkupoziomowy z miejscami dla autokarów oraz zapleczem sanitarnym ale to są niestety utopijne marzenia