Reklama

„Czternastka” będzie miała halę sportową

21/07/2017 20:00

Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy doczeka się wreszcie hali sportowej. Ministerstwo Sportu i Turystyki udzieli na tę inwestycję dotacji w wysokości 2 199 747 zł.

– O pomoc do mnie w tej sprawie zwróciło się dwóch przemyskich radnych: Maciej Kamiński i Robert Bal, którym bardzo zależało na tej inwestycji. Projekt został złożony do ministerstwa sportu w marcu i wtedy radni poprosili o wsparcie u ministra sportu. Wniosków o dotacje wpływa zawsze więcej niż jest środków finansowych[paywall], zatem ważne, aby zabiegać o swój region. To ważna dla Przemyśla inwestycja i udało się przekonać ministra do wsparcia tego wniosku. Kwota dofinansowania wyniosła 100 procent wnioskowanej – mówi poseł Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS).

Jej zdaniem budowanie sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych jest bardzo ważne, szczególnie teraz – w perspektywie wydłużenia nauki do 8 lat. – To w tym wieku kształtują się wszelkie nawyki ruchowe, postawa, sylwetka i cechy motoryczne dziecka i w tym okresie budzą się zainteresowania sportem i zdrowym trybem życia. Dlatego tak ważne jest wspieranie takich inwestycji. Cieszę się, że przemyscy uczniowie ze szkoły numer 14 dostaną taką możliwość – mówi A. Schmidt-Rodziewicz.

Reklama

Przyznane z ministerstwa 2 mln zł nie są całkowitym kosztem budowy. Jak podaje na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Przemyślu, wartość zadania to 6 567 748 zł. Brakującą kwotę radni będą musieli znaleźć w budżecie miasta lub z innych źródeł zewnętrznych. Przyznana dotacja budzi jednak nadzieję na wykonanie długo wyczekiwanej inwestycji.

– Bardzo się cieszymy z tego, że miasto złożyło wniosek o dotację i że została ona przyznana. Pojawiła się realna szansa wybudowania sali gimnastycznej przy naszej szkole – mówi dyrektor SP 14 Małgorzata Kozaczenko.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gorgr - niezalogowany 2017-07-22 07:30:25

    Brawo Panowie i Pani Posel! Po raz kolejny raz udowodniliscie ze jestescie najbardziej aktywnymi radnymi. A Pani Posel szkoda ze nie mieszka w Przemyslu bo przypuszczam ze to miasto zyskaloby na tym! Prosze o nas pamietac.Tak trzymac! W koncu!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    viktorino_383 2017-07-24 14:17:57

    W dniu dzisiejszym prezydent polski zdradził ruch prawicowy w Polsce wetując dwie ustawy o SN co niewątpliwie przyczyni się do umocnienia lewackich rządów w Polsce oraz zapewni nietykalność przestępcom w togach. A oto link adekwatny do sytuacji;https://www.youtube.com/watch?v=Pa5TRMipukY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bery - niezalogowany 2017-07-28 22:55:05

    Jak zwykle Pisiory z bezradnym Ba....lem chwalą się i przypisują sobie sukcesy tylko że jak nie było sali gimnastycznej tak nie ma. W Przemyślu bardzo dobrze sprzedają się wizualizacje i obiecanki wyborcze. Głupi lud to kupi. Alleluja i do przodu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama