Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy doczeka się wreszcie hali sportowej. Ministerstwo Sportu i Turystyki udzieli na tę inwestycję dotacji w wysokości 2 199 747 zł.
– O pomoc do mnie w tej sprawie zwróciło się dwóch przemyskich radnych: Maciej Kamiński i Robert Bal, którym bardzo zależało na tej inwestycji. Projekt został złożony do ministerstwa sportu w marcu i wtedy radni poprosili o wsparcie u ministra sportu. Wniosków o dotacje wpływa zawsze więcej niż jest środków finansowych[paywall], zatem ważne, aby zabiegać o swój region. To ważna dla Przemyśla inwestycja i udało się przekonać ministra do wsparcia tego wniosku. Kwota dofinansowania wyniosła 100 procent wnioskowanej – mówi poseł Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS).
Jej zdaniem budowanie sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych jest bardzo ważne, szczególnie teraz – w perspektywie wydłużenia nauki do 8 lat. – To w tym wieku kształtują się wszelkie nawyki ruchowe, postawa, sylwetka i cechy motoryczne dziecka i w tym okresie budzą się zainteresowania sportem i zdrowym trybem życia. Dlatego tak ważne jest wspieranie takich inwestycji. Cieszę się, że przemyscy uczniowie ze szkoły numer 14 dostaną taką możliwość – mówi A. Schmidt-Rodziewicz.
Przyznane z ministerstwa 2 mln zł nie są całkowitym kosztem budowy. Jak podaje na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Przemyślu, wartość zadania to 6 567 748 zł. Brakującą kwotę radni będą musieli znaleźć w budżecie miasta lub z innych źródeł zewnętrznych. Przyznana dotacja budzi jednak nadzieję na wykonanie długo wyczekiwanej inwestycji.
– Bardzo się cieszymy z tego, że miasto złożyło wniosek o dotację i że została ona przyznana. Pojawiła się realna szansa wybudowania sali gimnastycznej przy naszej szkole – mówi dyrektor SP 14 Małgorzata Kozaczenko.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Panowie i Pani Posel! Po raz kolejny raz udowodniliscie ze jestescie najbardziej aktywnymi radnymi. A Pani Posel szkoda ze nie mieszka w Przemyslu bo przypuszczam ze to miasto zyskaloby na tym! Prosze o nas pamietac.Tak trzymac! W koncu!
W dniu dzisiejszym prezydent polski zdradził ruch prawicowy w Polsce wetując dwie ustawy o SN co niewątpliwie przyczyni się do umocnienia lewackich rządów w Polsce oraz zapewni nietykalność przestępcom w togach. A oto link adekwatny do sytuacji;https://www.youtube.com/watch?v=Pa5TRMipukY
Jak zwykle Pisiory z bezradnym Ba....lem chwalą się i przypisują sobie sukcesy tylko że jak nie było sali gimnastycznej tak nie ma. W Przemyślu bardzo dobrze sprzedają się wizualizacje i obiecanki wyborcze. Głupi lud to kupi. Alleluja i do przodu.
Kiedys im.Juliana Marchlewskiego.Obecnie Unii Jewropejskiej.Juz nie wiem,co gorsze jedno czy drugie!!!
Brawo Panowie i Pani Posel! Po raz kolejny raz udowodniliscie ze jestescie najbardziej aktywnymi radnymi. A Pani Posel szkoda ze nie mieszka w Przemyslu bo przypuszczam ze to miasto zyskaloby na tym! Prosze o nas pamietac.Tak trzymac! W koncu!
W dniu dzisiejszym prezydent polski zdradził ruch prawicowy w Polsce wetując dwie ustawy o SN co niewątpliwie przyczyni się do umocnienia lewackich rządów w Polsce oraz zapewni nietykalność przestępcom w togach. A oto link adekwatny do sytuacji;https://www.youtube.com/watch?v=Pa5TRMipukY
Jak zwykle Pisiory z bezradnym Ba....lem chwalą się i przypisują sobie sukcesy tylko że jak nie było sali gimnastycznej tak nie ma. W Przemyślu bardzo dobrze sprzedają się wizualizacje i obiecanki wyborcze. Głupi lud to kupi. Alleluja i do przodu.