Od 20 do 23 czerwca br. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” obchodzi swoje święto. To już 19. edycja, więc jeszcze tylko rok do pięknego jubileuszu.
W br. szefostwo PCKiN „Zamek” postawiło na typowo kulturalne uniesienia. Ze sporą domieszką rozrywki. Główną areną święta były deski sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. To na niej można było zobaczyć występy skrzypka Tomasza Dolskiego, aktorów Podkarpackiego Teatru Muzycznego „Halka” w Rzeszowie czy gwiazdy imprezy, znanej wokalistki Urszuli. Była wystawa prac przemyskiego malarza Henryka Lasko.
Szkoda, że pogoda popsuła „Sobótkowe Święto”. Na dziedzińcu zamkowym miały się odbyć warsztaty wyplatania wianków i prezentacja strojów historycznych w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej GRH, ale wszystko musiało zostać przeniesione do zamkowych wnętrz, a to… nie jest już to samo.
Jutro, 23 czerwca br., na finał święta na scenie pojawią się znani aktorzy Beata Zarembianka i Artur Dziurman w spektaklu „Poprawka z miłości”. Początek o g. 18.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze