Reklama

Cztery medale Anny Brzyskiej i Alana Kulczyckiego

Trofeów i medali zdobytych przez wychowankę PKS Kolpinga Jarosław Annę Brzyską trudno już zliczyć. Jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek powiększyła ten dorobek o kolejne dwa krążki. Nie chciał być od niej gorszy młody zawodnik superligowego Oxynetu Jarosław Alan Kulczycki, który także sięgnął po dwa medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Drzonkowie koło Zielonej Górze. Gratulujemy!

17-letni Alan Kulczycki (rocznik 2006) zdobył srebrny medal w singlu i brązowy w deblu, grając w parze z Michałem Wandachowiczem. Niespełna 18-letnia Anna Brzyska (rocznik 2005) wywalczyła dwa brązowe krążki. W grze pojedynczej i deblowej, gdzie jej partnerką była Adrianna Licbarska.

Alan w półfinale gry pojedynczej wygrał z Kacprem Głazowskim 4:1 (6, 5, -9, 5, 7), by w finale przegrać z Mateuszem Zalewskim 0:4 (-12, -9, -9, -3). Anna uległa w półfinale koleżance z zespołu mistrzyń Europy juniorek Ilonie Sztwiertni 3:4 (-4, 9, -8, -7, 5, 8, -8).

Pingpongiści reprezentujący jarosławski tenis stołowy solidarnie wywalczyli także medale – brązowe – w grze deblowej. Anna Brzyska i Adrianna Licbarska wygrały z parami: Oliwia Osińska/Aleksandra Kuzio 3:0 (8, 3, 6), Paula Krysińska/Weronika Bobek 3:1 (-10, 6, 11, 9), Kamila Kiliszek/Karolina Hołda 3:0 (5, 2, 11). W półfinale przegrały z duetem Ilona Sztwiertnia/Wiktoria Wróbel 0:3 (-9, -6, -3).

Reklama

Alan Kulczycki i Michał Wandachowicz pokonali duety: Igor Franc/Maksymilian Alot 3:0 (2, 8, 6), Jacek Mitas/Kacper Głazowski 3:0 (10, 6, 7). W meczu o wejście do finału ulegli późniejszym złotym medalistom Michałowi Gawlasowi i Patrykowi Bieleckiemu 0:3 (-6, -10, -9).


Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama