Trofeów i medali zdobytych przez wychowankę PKS Kolpinga Jarosław Annę Brzyską trudno już zliczyć. Jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek powiększyła ten dorobek o kolejne dwa krążki. Nie chciał być od niej gorszy młody zawodnik superligowego Oxynetu Jarosław Alan Kulczycki, który także sięgnął po dwa medale podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Drzonkowie koło Zielonej Górze. Gratulujemy!
17-letni Alan Kulczycki (rocznik 2006) zdobył srebrny medal w singlu i brązowy w deblu, grając w parze z Michałem Wandachowiczem. Niespełna 18-letnia Anna Brzyska (rocznik 2005) wywalczyła dwa brązowe krążki. W grze pojedynczej i deblowej, gdzie jej partnerką była Adrianna Licbarska.
Alan w półfinale gry pojedynczej wygrał z Kacprem Głazowskim 4:1 (6, 5, -9, 5, 7), by w finale przegrać z Mateuszem Zalewskim 0:4 (-12, -9, -9, -3). Anna uległa w półfinale koleżance z zespołu mistrzyń Europy juniorek Ilonie Sztwiertni 3:4 (-4, 9, -8, -7, 5, 8, -8).
Pingpongiści reprezentujący jarosławski tenis stołowy solidarnie wywalczyli także medale – brązowe – w grze deblowej. Anna Brzyska i Adrianna Licbarska wygrały z parami: Oliwia Osińska/Aleksandra Kuzio 3:0 (8, 3, 6), Paula Krysińska/Weronika Bobek 3:1 (-10, 6, 11, 9), Kamila Kiliszek/Karolina Hołda 3:0 (5, 2, 11). W półfinale przegrały z duetem Ilona Sztwiertnia/Wiktoria Wróbel 0:3 (-9, -6, -3).
Alan Kulczycki i Michał Wandachowicz pokonali duety: Igor Franc/Maksymilian Alot 3:0 (2, 8, 6), Jacek Mitas/Kacper Głazowski 3:0 (10, 6, 7). W meczu o wejście do finału ulegli późniejszym złotym medalistom Michałowi Gawlasowi i Patrykowi Bieleckiemu 0:3 (-6, -10, -9).
Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze