Jarosław teatrem stoi? Nawet jeśli jeszcze nie, to jarosławscy ludzie kultury robią wiele, by tak właśnie się stało. Koronnym dowodem ich wysiłków jest kolejna już w mieście impreza teatralna. Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Drobny” przyjęty został bardzo ciepło.
16 listopada br. należy uznać za dzień narodzin najmłodszego „dziecka” pracowników jarosławskiego MOK. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach późnym popołudniem wystartował festiwal „Drobny”. Jego uroczystego otwarcia dokonali dyrektor ośrodka Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska oraz instruktor teatralny i aktor w jednej osobie Paweł Sroka. W ciągu dwóch dni jarosławska publiczność mogła obejrzeć 7 konkursowych spektakli w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski, m.in. z: Lublina, Katowic czy Warszawy[paywall] .
Przedstawiania bacznie oglądali też członkowie jury: aktorka, reżyser, pedagog Wioleta Komar, reżyser, aktor, fotograf, twórca happeningów Przemysław Wiśniewski oraz aktorka i animator kultury Elżbieta Winiarska. W ich opinii na laur zwycięzcy zasłużył Teatr Poświęcony z Katowic za bezkompromisowość i konsekwentne poszukiwanie własnego języka teatralnego w spektaklu Dobra Zwrotka w reż. Jarosława Filipskiego. Teatr otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych. Mniejszymi kwotami nagrodzono jeszcze Teatr Kodorosły z Dębna za Dziadowskie opowieści, Teatr Ruchu Forma z Andrychowa za spektakl Otarcia, Jerzego Kałdusia z lubelskiego Teatru Jednego Aktora za rolę w spektaklu Eine, kleine nachtmusik oraz Teatr Ad Hoc z Żabna za Serenadę. W sumie pula nagród w festiwalu wyniosła 4000 złotych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze