Reklama

Czwarta karetka w jarosławskim COM-ie

O czwartą karetkę do tzw. przewozu międzyszpitalnego wzbogaciło się Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Zakup sfinansowany został przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Pojazd posiada najnowocześniejsze udogodnienia, może przewozić do trzech pacjentów jednocześnie. Koszt zakupu pojazdu wyniósł ponad 158 tys. zł[paywall]. Warto dodać, że jarosławski szpital w br. zakupił sprzęt na kwotę ponad 5,8 mln zł.
– Karetka do przewozu międzyszpitalnego jest czwartą tego typu w taborze naszego szpitala. Jej zakup to wychodzenie naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, chęć świadczenia pomocy na jak najwyższym poziomie – powiedział dyrektor COM-u Stanisław Krasny.
Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan dodał, że dzięki karetce, wyposażonej m.in. w fotel przeznaczony dla pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, instalację tlenu medycznego, klimatyzację, przewóz pacjentów stał się bardziej komfortowy i bezpieczniejszy zarówno dla nich samych, jak i personelu medycznego. – To o tyle ważne, że transporty międzyszpitalne odbywają się niejednokrotnie na znacznych dystansach. Dodatkowo, karetka wyposażona jest w specjalistyczne nosze, odpowiednie do przewozu dzieci – powiedział.
Nowoczesna karetka to nie jedyne udogodnienie, o jakie bogatszy stał się w ostatnim czasie jarosławski szpital. W związku z rozbudową lecznicy zakupiono m.in. elektryczne, łatwo sterowalne wózki jezdne ze wspomaganiem, które są bezpieczne zarówno dla pacjentów, jak i personelu czy materac próżniowy, będący wyposażeniem sali operacyjnej.
A już niebawem zakończy się kolejna inwestycja szpitala – oddany do użytku zostanie agregat prądotwórczy, który zabezpieczy stały dostęp do energii elektrycznej w razie awarii.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    heren - niezalogowany 2018-11-19 21:55:28

    no tak o czwartą tylko że w ciągu 7 lat, wynik naprawdę imponujący :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rzeszowiak - niezalogowany 2018-11-23 00:38:41

    A poco w szpitalu lądowisko heli skoro i tak wszystkie loty LPR odbywają się do rzeszowa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    danny - niezalogowany 2018-11-25 18:58:07

    podstawowe pytanie brzmi, czy wybudowane lądowisko ma odbiory LPR żeby w ogóle mogło coś wylądować

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama