Częścią niedawnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (25 listopada br.) była uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Prezydenta Miasta Przemyśla dla uzdolnionych studentów studiów stacjonarnych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu. Ten rodzaj finansowego wsparcia otrzymała czwórka żaków kształcących się na przemyskiej uczelni.
Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Przemyślu w sprawie Przemyskiego Programu Stypendialnego oraz rekomendacji Komisji Stypendialnej wyróżniono czwórkę studentów PANS w Przemyślu. W tym gronie znaleźli się: Małgorzata Mrozowska i Magdalena Kość – studentki I roku pielęgniarstwa (studia II stopnia), Denys Povoroznyk – student III roku inżynierii transportu i logistyki oraz Hubert Pilawa – student II roku bezpieczeństwa i stosunków transgranicznych (studia II stopnia).
Potwierdzenie przyznania tego szczególnego wyróżnienia wspomniana czwórka odebrała z rąk: prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, prorektora ds. studenckich PANS dra Andrzeja Kaweckiego, prorektora ds. rozwoju i współpracy PANS dra Sławomira Soleckiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Marcina Kowalskiego.
Laureaci stypendium będą w roku akademickim 2024/2025 – w okresie od października do czerwca – będą otrzymywać kwotę 500 zł miesięcznie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze