Reklama

Czy będzie dalsza rozbudowa ulicy Wysockiego?

Zarząd Osiedla nr 4 „Lipowica” w Przemyślu zwrócił się do prezydenta miasta Roberta Chomy o złożenie wniosku do wojewody podkarpackiego o dotację na dalszą rozbudowę ulicy Wysockiego.

Obecnie trwa rozbudowa kilkusetmetrowego odcinka od siedziby Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej do granic miasta w stronę Ujkowic. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl” i współfinansowana oczywiście ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020)[paywall]. Uczestnikami projektu są miasto Przemyśl, gmina Przemyśl oraz powiat przemyski. Wspomniana rozbudowa obejmuje m.in.: poszerzenie i modernizację nawierzchni ulicy, budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych, a także budowę oświetlenia drogowego oraz odwodnienie poprzez budowę kanalizacji deszczowej. Wartość robót wynosi ok. 5,5 mln zł, a prace mają się zakończyć 31 lipca br.

Tyle że ulica Wysockiego jest znacznie dłuższa niż modernizowany odcinek. Od siedziby Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej do skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Paderewskiego liczy ok. 1 km. Czy ten fragment także zostanie wyremontowany?

Reklama

22 marca br. Zarząd Osiedla nr 4 „Lipowica” w Przemyślu zwrócił się do prezydenta miasta Roberta Chomy o złożenie wniosku do wojewody podkarpackiego o dotację na dalszą rozbudowę. Jak nadmieniają, jeden wniosek o to już przepadł. Prośba zarządu wynika z faktu, że premier Mateusz Morawiecki przyznał dodatkowe pieniądze dla Podkarpacia (ok. 31,4 mln zł) na remonty dróg powiatowych i lokalnych w rejonach zaniedbanych do wykorzystania w tym roku.

Kolejnych 660 metrów do modernizacji

Zapytaliśmy więc w przemyskim urzędzie miejskim, czy władze zamierzają coś uszczknąć z tej kwoty? – Nabór do rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej właśnie się rozpoczął. Trwa do 15 kwietnia i do tego czasu złożymy wniosek o dofinansowanie na drugi etap rozbudowy ulicy Wysockiego – tłumaczy rzecznik prasowy magistratu Witold Wołczyk.

Reklama

Wniosek obejmuje rozbudowę kolejnych 660 metrów ulicy: poszerzenie drogi, budowę chodników i ścieżek rowerowych, odwodnienie i oświetlenie ulicy, budowę dwóch zatok autobusowych. Przewidywane koszty to ponad 6,5 mln zł. W tym programie przewidziany poziom dofinansowania wynosi 80 procent. – Odcinek ulicy Wysockiego, który chcemy przebudować w ramach tej inwestycji, to część drogi od miejsca, gdzie kończy się obecnie prowadzona modernizacja, czyli na wysokości siedziby Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, do okolic ulicy Lipowickiej – podsumował W. Wołczyk.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama