Zarząd Osiedla nr 4 „Lipowica” w Przemyślu zwrócił się do prezydenta miasta Roberta Chomy o złożenie wniosku do wojewody podkarpackiego o dotację na dalszą rozbudowę ulicy Wysockiego.
Obecnie trwa rozbudowa kilkusetmetrowego odcinka od siedziby Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej do granic miasta w stronę Ujkowic. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl” i współfinansowana oczywiście ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020)[paywall]. Uczestnikami projektu są miasto Przemyśl, gmina Przemyśl oraz powiat przemyski. Wspomniana rozbudowa obejmuje m.in.: poszerzenie i modernizację nawierzchni ulicy, budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych, a także budowę oświetlenia drogowego oraz odwodnienie poprzez budowę kanalizacji deszczowej. Wartość robót wynosi ok. 5,5 mln zł, a prace mają się zakończyć 31 lipca br.
Tyle że ulica Wysockiego jest znacznie dłuższa niż modernizowany odcinek. Od siedziby Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej do skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Paderewskiego liczy ok. 1 km. Czy ten fragment także zostanie wyremontowany?
22 marca br. Zarząd Osiedla nr 4 „Lipowica” w Przemyślu zwrócił się do prezydenta miasta Roberta Chomy o złożenie wniosku do wojewody podkarpackiego o dotację na dalszą rozbudowę. Jak nadmieniają, jeden wniosek o to już przepadł. Prośba zarządu wynika z faktu, że premier Mateusz Morawiecki przyznał dodatkowe pieniądze dla Podkarpacia (ok. 31,4 mln zł) na remonty dróg powiatowych i lokalnych w rejonach zaniedbanych do wykorzystania w tym roku.
Zapytaliśmy więc w przemyskim urzędzie miejskim, czy władze zamierzają coś uszczknąć z tej kwoty? – Nabór do rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej właśnie się rozpoczął. Trwa do 15 kwietnia i do tego czasu złożymy wniosek o dofinansowanie na drugi etap rozbudowy ulicy Wysockiego – tłumaczy rzecznik prasowy magistratu Witold Wołczyk.
Wniosek obejmuje rozbudowę kolejnych 660 metrów ulicy: poszerzenie drogi, budowę chodników i ścieżek rowerowych, odwodnienie i oświetlenie ulicy, budowę dwóch zatok autobusowych. Przewidywane koszty to ponad 6,5 mln zł. W tym programie przewidziany poziom dofinansowania wynosi 80 procent. – Odcinek ulicy Wysockiego, który chcemy przebudować w ramach tej inwestycji, to część drogi od miejsca, gdzie kończy się obecnie prowadzona modernizacja, czyli na wysokości siedziby Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, do okolic ulicy Lipowickiej – podsumował W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze