Reklama

Czy książę Żyliński zainwestuje w Przemyślu?

2 stycznia 2016 r. w hotelu „Marko” odbędzie się kolejna, piąta już edycja Europejskiego Salonu Sukcesu, rokrocznie organizowanego przez Przemyski Konwent Społeczno-Gospodarczy. Gościem specjalnym imprezy będzie najbogatszy Polak na Wyspach Brytyjskich, książę Jan Żyliński.

– Salon odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta i starosty przemyskiego. Oczywiście planujemy spotkanie księcia z władzami miasta i powiatu. Byliśmy u niego w Londynie, przyjeżdża na rewizytę. Jest potężnym przedsiębiorcą[paywall] na Wyspach Brytyjskich. Oprócz Przemyśla odwiedzi Korczową i Rzeszów – powiedział nam wiceprezes zarządu Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego Andrzej Kukurba. – Przyświeca nam konkretny cel: chcemy go nakłonić do zainwestowania w Przemyślu – dodał.

O księciu Janie Żylińskim świat usłyszał po krótkim filmiku na YouTubie, w którym – wywijając szablą – wyzwał na pojedynek lidera partii brytyjskich nacjonalistów i zdeklarowanego przeciwnika imigracji Nigela Farage’a. Jak mówi urodzony w Londynie polski arystokrata i biznesmen, jego celem jest poprawa wizerunku Polaków w oczach Brytyjczyków. Wciąż szuka pomysłu, jak to zrobić.

– Organizacja salonu sukcesu ma wieloraki wymiar. Zapraszając osoby, które odniosły sukces w biznesie, chcemy nakłaniać ich do inwestycji na naszym terenie. Od kilku biznesmenów mieliśmy nawet wstępne deklaracje, jak choćby od pani Marty Półtorak. Na razie się nie udaje. Naszym marzeniem jest zmniejszenie bezrobocia. Chcemy ożywić naszą podstrefę ekonomiczną, która, moim zdaniem, powstała zdecydowanie za późno. Przedsiębiorcy, którzy szukali terenów, znaleźli je gdzie indziej i znacznie wcześniej. Miasto powoli zamiera, niestety – podsumował A. Kukurba.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ccc - niezalogowany 2015-12-25 11:06:00

    Z pewnoscia nie zrobi takiego glupstwa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vice - niezalogowany 2015-12-25 12:14:26

    Pani Księciu Szanowny,Niech się dziady wezmą sami do roboty, wypaśli się za naszą kasę i wyglądają jak Pączki w maśle

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    PKSG - niezalogowany 2015-12-25 14:22:55

    Przemyski Konwent to kółko wzajemnej adoracji. Dbają tylko o swoją ekipę i własne interesy. Nie chcą dopuszczać innych inwestorów szczególnie z zewnątrz aby nowi inwestorzy i pracodawcy nie zapewniali nowych miejsc pracy bo lokalni "biznesmeni" musieli by podnosić i tak marne wynagrodzenie swoim pracownikom. Generalnie konwent to porażka. Ale dobrze byłoby aby książę/cesarz czy ktokolwiek zainwestował w tym upajającym gospodarczo i społecznie mieście.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama