Reklama

Czy nie za ostro?

13/09/2015 16:00

– Ostatnio miałem okazję obserwować poczynania strażników miejskich i zastanawiam się, czy momentami nie wykazują się zbyt dużą represyjnością. Jeśli samochód zaparkowany jest metr za znakiem informującym o strefie parkowania, to może wystarczyłoby ukarać kierowcę mandatem, a nie od razu wzywać lawetę, co pociąga za sobą dodatkowe koszty dla kierowcy.

Zaparkowane w ten sposób auto nie blokowało przecież jezdni, a ustawa o ruchu drogowym wskazuje, że odholowanie jest zasadne w momencie, gdy stoi w miejscu zabronionym i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. A w tej konkretnej sytuacji ruch odbywał się normalnie, niczyje bezpieczeństwo nie było też zagrożone.

Przemyślanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-09-13 17:49:22

    ...odholowanie jest zasadne w momencie, gdy stoi w miejscu zabronionym i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. A w tej konkretnej sytuacji ruch odbywał się normalnie, niczyje bezpieczeństwo nie było też zagrożone....A skąd niby oni mają o tym wiedzieć?Stał metr za znakiem - stał. Jest wykroczenie  - jest.Od myślenia to są inni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pieszy a zarazem kierowca - niezalogowany 2015-09-14 16:07:07

    I bardzo dobrze, że wykazali się surowością. W morzu chamstwa i arogancji jaki prezentują przemyscy i podprzemyscy kierowcy tylko NAJSUROWSZE kary dają cień szansy na wyplenienie patologii jaką co krokbwidać na ulicach i chodnikach miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama