Reklama

Czy perła architektury kolejowej zostanie „Dworcem Roku 2020”?

Dworzec PKP Przemyśl Główny znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu „Dworzec Roku 2020”. O przyznaniu tytułu zdecydują członkowie 5-osobowego jury. Laureata „Nagrody Publiczności” wyłoni natomiast głosowanie internautów. W obu przypadkach ostateczne wyniki poznamy w połowie grudnia br.

Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie się zatrzymujemy, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji. To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Przemyski dworzec główny spełnia wszystkie te kryteria (a nawet jeszcze więcej)[paywall], stąd nie może dziwić decyzja organizatorów konkursu – Fundacji ProKolej z Warszawy i Fundacji Grupy PKP – którzy po przeprowadzonym audycie zakwalifikowali obiekt do finału.

Otwarta formuła

Formuła konkursu była otwarta, co oznaczało możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców nie tylko przez głównych użytkowników, czyli podróżnych, ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce, zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych oraz promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.

Reklama

Do rywalizacji zgłoszonych zostało kilkadziesiąt dworców z całej Polski. Potem wyłoniona została finałowa „10”. To – obok przemyskiego dworca – obiekty: Bydgoszcz Główna, Czeremcha, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Oświęcim, Piaseczno i Starogard Gdański.

Jak już wspomnieliśmy, decyzję o przyznaniu tytułu podejmie niezależne jury, ale może się okazać, że jeden obiekt będzie triumfatorem w dwóch kategoriach. Ta druga to „głosowanie publiczności”. Swój głos może oddać każdy.

Wystarczy wejść na stronę www.dworzec-roku.pl/glosowanie, zaznaczyć „Przemyśl Główny”, a następnie wpisać swój adres e-mail i potwierdzić akceptację regulaminu konkursu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu. Głosowanie trwa do 31 października br. Zapraszamy!
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    go - niezalogowany 2020-10-30 10:50:24

    dostanie czy zostanie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    karol - niezalogowany 2020-10-30 21:43:43

    Czy ty już zagłosowałeś na Dworzec Kolejowy w Przemyślu ? Głosuj teraz https://dworzec-roku.pl/glosowanie-2020/ Można głosować do 31 października 2020 na nasz najładniejszy i najbardziej funkcjonalny dworzec w ramach konkursu Dworzec Roku 2020. Liczę na wasze głosy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ap - niezalogowany 2020-10-31 14:07:26

    A gdzie głos Tadeusza?A ponadto Tadek jest głupi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama