Dworzec PKP Przemyśl Główny znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu „Dworzec Roku 2020”. O przyznaniu tytułu zdecydują członkowie 5-osobowego jury. Laureata „Nagrody Publiczności” wyłoni natomiast głosowanie internautów. W obu przypadkach ostateczne wyniki poznamy w połowie grudnia br.
Dworce to coś więcej niż tylko przystanki pociągów. To miejsca, gdzie się zatrzymujemy, żeby usiąść, poczekać, zasięgnąć informacji. To również architektura, spotkania i wspomnienia, czyli klimat, który może stanowić o przewadze kolei nad innymi środkami transportu. Dworce potrafią być wizytówką miasta, atrakcją turystyczną albo przestrzenią dla organizacji wydarzeń. Przemyski dworzec główny spełnia wszystkie te kryteria (a nawet jeszcze więcej)[paywall], stąd nie może dziwić decyzja organizatorów konkursu – Fundacji ProKolej z Warszawy i Fundacji Grupy PKP – którzy po przeprowadzonym audycie zakwalifikowali obiekt do finału.
Formuła konkursu była otwarta, co oznaczało możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców nie tylko przez głównych użytkowników, czyli podróżnych, ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych dworców kolejowych w Polsce, zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych oraz promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych.
Do rywalizacji zgłoszonych zostało kilkadziesiąt dworców z całej Polski. Potem wyłoniona została finałowa „10”. To – obok przemyskiego dworca – obiekty: Bydgoszcz Główna, Czeremcha, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Oświęcim, Piaseczno i Starogard Gdański.
Jak już wspomnieliśmy, decyzję o przyznaniu tytułu podejmie niezależne jury, ale może się okazać, że jeden obiekt będzie triumfatorem w dwóch kategoriach. Ta druga to „głosowanie publiczności”. Swój głos może oddać każdy.
Wystarczy wejść na stronę www.dworzec-roku.pl/glosowanie, zaznaczyć „Przemyśl Główny”, a następnie wpisać swój adres e-mail i potwierdzić akceptację regulaminu konkursu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu. Głosowanie trwa do 31 października br. Zapraszamy!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy ty już zagłosowałeś na Dworzec Kolejowy w Przemyślu ? Głosuj teraz https://dworzec-roku.pl/glosowanie-2020/ Można głosować do 31 października 2020 na nasz najładniejszy i najbardziej funkcjonalny dworzec w ramach konkursu Dworzec Roku 2020. Liczę na wasze głosy.
A gdzie głos Tadeusza?A ponadto Tadek jest głupi.
dostanie czy zostanie?
Czy ty już zagłosowałeś na Dworzec Kolejowy w Przemyślu ? Głosuj teraz https://dworzec-roku.pl/glosowanie-2020/ Można głosować do 31 października 2020 na nasz najładniejszy i najbardziej funkcjonalny dworzec w ramach konkursu Dworzec Roku 2020. Liczę na wasze głosy.
A gdzie głos Tadeusza?A ponadto Tadek jest głupi.